Miksi hoikkia/laihoja naisia vihataan niin paljon?
Kommentit (9)
Siis mitä olen täällä seurannut näitä keskusteluja.
Itse en vihaa kumpiakaan. Jokainen kantaa omat kilonsa.
Hoikkia naisia ihannoidaan lähes kaikkialla. Hoikilla on helpompaa sosiaalisesti sekä oman että vastakkaisen sukupuolen keskuudessa, ja jopa urallaan eteneminen on paljon helpompaa kuin lihaville (paitsi miehillä, joilla taas vastaava aihe on pituus).
Ääripäitä kohdellaan usein aika häijysti. Itse sain työpaikalla ihmeellistä kuittailua ja vitsejä painostani koska olin niin hoikka. Huoh
Ei kai tuollaista voi sanoa ja yleistää?
Mä en ole tullaista huomannut. Ehkä se on jokin muu ominaisuus, kuin se hoikkuus, mikä saa ihmiset vihaamaan sua?
Mun mieheni inhoaa joitain naisia sen vuoksi, että höpöttävät koko ajan painosta ja ulkonäöstä. Ehkä sunkin tapauksessa on kyse jostain tällaisesta?
toisin kun läskejä mollataan yhtenään. Läskit ei ole edes ihmisiä ja niitä pitäisi verottaa jopa hengittämisestä.
painoni takia. Tai sitten olen hoikka ja tosi tyhmä. Minusta lihavat kyllä saavat paljon enemmän rapaa niskaansa. Paras ystäväni painaa varmaan kolme kertaa minun painon verran ja jestas mitä hän joutuu sietämään.
että ne ovat vainoharhaisia.
Vanne ei kiristä otsaa vaan vatsaa.
En ole koskaan huomannut että hoikkia olisi vihattu.
Itse olen sopusuhtainen ja karsastan norsukokoisia varsinkin jos näen heidän mättävän jäätelöä naamaansa.
nim.kokemusta on