Turkin matkaajat!!! Minkälaisia on Side ja Marmaris?
Kommentit (4)
mutta Side on aivan ihana! Autoton keskusta oli tosi hyvä lasten kanssa, nähtävää oli paljon, ja se keskusta oli tosi tunnelmallinen.
Meidän hotelli ole persoonattomalla turistialueella, siellä en viihtynyt, siksi kuljettiinkin paljon taksilla.
Voisin kyllä mennä uudelleen, mutta seuraavaksi johonkin keskustan rantahotelliin :)
haluan tietää kannattaako lähteä? Onko hyvät rannat? Onko nähtävyyksiä?
Olemme olleet Alanyassa ja pidimme siitä, mutta emme halua samaan paikkaan :) ap
Rannat on marmariksessa aika huonot, ei paljon hiekkaosuutta, kivinen yms. Viereinen icmelerin ranta on parempi, sinne kävelee hetkessä.
En tiedä oliko varsinaisia nähtävyyksiä, me retkeilimme lähinnä läheisissä pienissä kaupungeissa/kylissä sellaisilla pikkubusseilla jotka voi pysäyttää missä vain tienvarressa.
Alanyassa olemme mekin käyneet aikoja sitten ja se on paljon isompi paikka kuin marmaris. Marmaris on enemmänkin pieni ja rauhallinen. Vesipuistoja on useita ihan siinä lähellä. Kauppoja on ja iso basaarialue. Ihan kiva mutta en mä uudestaan lähtis, se on kerralla nähty
mitä haluat tietää?