Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ylirakastunut pari juhlissa

Vierailija
29.04.2012 |

oli muuten aivan kamalan ärsyttävää, kun eilen illanistujaisissa n. 50 v. pariskunta hipelöi toisiaan jatkuvasti.He hehkuttivat rakkautta joka käänteessä, eikä pystyneet puhumaan mistään muusta kuin rakkaudestaan. Se mies sanoi muille miehille useampaan otteeseen että "toi nainen on mun. Katsoa saa mutta ei koskea". Nainen on ihan taviksen näköinen ja oloinen, ettei häneen kukaan ollut mitenkään kosemassa tms.Lisäksi he väheksyivät ns. entisiä elämään ja muiden parisuhteita "ei kukaan, ei mekään entisissä liitoissa pystytty puhumaan ja avartamaan toiselle kuten me nyt". Olivat muuten rasittavia!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
29.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

että ei kaikki ensimmäisellä kerralla valitse väärin ja toiset taas näyttävät valitsevan väärin uudestaan ja uudestaan.

Vierailija
2/5 |
29.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siitä menee aluksi sekaisin, mutta onni on harvoin ikuista. Moni kokee tuon tunteen kerran tai pari, jotkut eivät koskaan. Mitä siitä suotta ärsyyntymään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
29.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sekös siinä ärsytti että olivat 50v.? :)



Tosta tavis-asiasta että oon iteki joskus kyllä ihmetellyt miten mustis voi olla jostain "taviksesta" tai suorastaan omaan silmään vähän vastenmielisestäkin tyypistä, mutta niinhän sitä jokainen varmaan pitää omaa kultaa niin ihanana että kuvittelee et kaikkihan tuollaisen haluaa... Lähinnä joskus naurattanut vaan kun joku nainen käyttäytyy mustasukkaisesti ja tekis mieli vaan sanoa että älä pelkää, ei toi sun miehes oo millään muotoa meikäläisen makuun ni ei tarvi pelätä että oisin sitä pokaamassa :)

Vierailija
4/5 |
29.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

onhan se ihanaa olla rakastunut.Mutta tuli niin vahvasti olo, että noi vielä tippuu korkealta ja kovaa, kun arki koittaa. Ja vois kai jonkinlaiset käyttäytymissäännöt yrittää rakkauden huumassakin muistaa. Esim. kun toiset puhuu jostain, ei käännetä puhetta itseen koko ajan. ap

Vierailija
5/5 |
29.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja vielä näin keväällä. Miksi ei vain voisi iloita toisten onnesta. Ja kauneus on katsojan silmissä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi viisi viisi