Jipun (Meri-Tuuli Elorinteen) biologiset vanhemmat ja perhe?
Jippu on avoimesti kertonut lastenkotitaustastastaan ja siitä, miten Merisalot pelastivat hänet ottamalla siipiensä suojaan.
Millaisesta perheestä tämä Jippu sitten alun perin on oikein lähtöisin? Missäpäin on varhaislapsuutensa asunut? Mitä sellaisia ongelmia ja vakeuksia perheellä on, että joutuu lapset laittamaan maailmalle. Vai onko Jippu ainoa sisarusparvestaan, jolla on tällainen tie? Muistaakseni yksi veli (Ville-Markus) Jipulla ainakin on, onkohan muita sisaruksia?
Kommentit (5)
Jipun isä todella on oopperalaulaja Jorma Elorinne. Jippu jäi asumaan äitinsä ja isäpuolensa kanssa. Isäpuoli oli alkoholisti ja isäpuolen ryyppääminen johti Jipun huostaanottoon ja tämä lastenkotikierteeseen.
Mulle on herännyt kysymys, että miksi isä ei ottanut tytärtään luokseen asumaan?
rinnakkaisluokalta yläasteelta. Oli supertaitava laulaja.
No kun isä ei yleensä saa,äiti on aina vahvoilla,meni miten meni.
[quote author="Vierailija" time="12.08.2015 klo 20:12"]
No kun isä ei yleensä saa,äiti on aina vahvoilla,meni miten meni.
[/quote]
Voi olla, että Jipun lapsuuden aikana oli näin. Nykyään ei. JA mistä perus-av-mamma voi tietää perheen taustoista sen enempää, ja ketä oikeesti kiinnostaa?
Ja Villemarkus, reilusti vanhempi veli oli näissä Mister Finland-kisoissa ysärillä ja seurusteli missi Arlene Kotalan kanssa. Olivat pikkujulkimoita silloin.