Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Huiskilo, perinteinen lasten vapputapahtuma Jyväskylässä 1.5.

Vierailija
20.04.2012 |

Jo perinteeksi muodostunut lasten Vappuhuiskilo järjestetään jälleen Jyväskylässä. Tapahtuma pidetään Jyväskylän Lyseon lukiolla (Yliopistonkatu 13) vapunpäivänä, tiistaina 1.5.2012 klo 11-16. Luvassa tänä vuonna elävää musiikkia akustisesti esitettynä Duo Villasukan toimesta, kasvomaalausta, kaivosaiheinen seikkailupolku, askartelua ja ongintaa (1 €). Kahvia, munkkeja, simaa ja monenlaista muuta myytävänä kahviosta. Pääsymaksuna lapsille 3 €, aikuiset veloituksetta. Järjestäjäna Jyväskylän yliopiston bio- ja ympäristötieteiden opiskelijat. Kaikki lapset ja lapsenmieliset ovat lämpimästi tervetulleita! Luvassa kevään riemua ja iloista hyvän mielen vapputunnelmaa!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
20.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja tässä vielä linkki tapahtuman facebook-sivulle: http://www.facebook.com/events/341407049239890/

Sekä linkki tapahtuman tietoihin järjestäjän sivuille: http://groups.jyu.fi/syrinx/toiminta/uutiset/

Vierailija
2/4 |
20.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

kun esikoiseni on 10 ja saman verran vuosia jyväskyläläisenä itselläni ja olen sentää työskennellyt matkailun parissa enkä ole koskaan kuullutkaan :)



Mutta hienoa että on tällainen tapahtuma, tiedottakaa ahkerammin! Kuulostaa kivalta, toivottavasti porukka löytää tapahtuman, tämä on hyvä alku :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
20.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me kyllä saatetaan tullakin. Kannattaa tosiaan mainostaa paljon ja useissa eri medioissa. Onko suur-jyväskylän lehdessä ilmoitusta. Siletä varmasti moni näkisi ja nää eri keskustelupalstat + facebook tavottaa varmasti kans paljon ihmisiä. :)

Vierailija
4/4 |
30.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nostellaanpas vielä vähän, vappu lähestyy huimaa vauhtia! Tervetuloa Huiskiloon!