Perhesurmaajan motiiveihin haetaan tarkistusta viranomaisten rekistereistä...
Motiivina ei siis ole poliisin mukaan yrityksen heikentynyt talous ja talousvaikeudet.
Mitä viranomaisrekisterejä onkaan olemassa - haetaanko selvitystä mahdollisesta erohakemuksesta, mielenterveyshäiriöistä vai mistä...
Kommentit (34)
Minäkin veikkaan hoitamatonta mielenterveysongelmaa. Esim niinkin tavallinen vaiva kuin uupumus voi muuttua pakko-oireiseksi käytöshäiriöksi, joka pahimmillaan voi olla jotain näin väkivaltaista ja hirveää. Päällisin puolin voi olla, että kaikki vaikuttaa olevan kunnossa. Koulutusta, rahaa jne. on, mutta jossain vaan napsahtaa.
t. nimim. "kokemusta on"
mistä tiedätte että mies tappoi,, entä jos äiti tappoikin lapset ja itsensä ja mies ei kestänyt tilannetta,,,
maailma on ihmeellinen paikka
no ei se poliisi sitä turhaan kolmena murhana tutki
luulitko, ettei jo alustavissa tutkimuksissa ole selvinnyt, kuka on tapettu ja kuka tehnyt itsemurhan?Jessus ihmiset ovat yksinkertaisia
Montako murhaa olisi jos äiti olis tappanut lapset ja isä äidin?
Josta on tuomio tulossa ja ei ole kestänyt sitä tulevaa häpeää.
Kaikenlaisia rikoksia nytkin on ollut lehdissä, tiedätte kyllä.
Josta on tuomio tulossa ja ei ole kestänyt sitä tulevaa häpeää.
Kaikenlaisia rikoksia nytkin on ollut lehdissä, tiedätte kyllä.
mitä lisäarvoa vaimon ja lasten tappo tuo? Miksi ei riittänyt se itsemurha?
Ei ihminen silloin ajattele rationalisesti, kun hengeltä ottoa suunnittelee.
Ne tarkistaa onko ero ollut koskaan vireillä,lääkärit,pankit,turvakodit,matkatoimistot,neuvolan,seurakunnan,kuolleen äidin kytkennät,yms.
Oiskos Kändi käynyt lahtaamassa "Mikon" perheen ja Mikko tappoikin ittensä eikä kiittänyt Kändiä kosinnalla=D
Vaimo halusi eron ja mies pimahti. Hullu mikä hullu.
on pimahdellut ennenkin niin eiköhän se motiivi ole siinä.
Tehnyt hyvän tilin, eukko päätti ottaa kuitin, ero ja puolet miljoonista. Eiköhän se motiivi oo aikas lähellä täsä.
Motiivi murhaan on tietenkin RAHA ja VITUTUS. Siinäpä aihetta omien pienten viattomien lasten kuoliaaksi hakkaamiseen.
Miehet on sairaita.
että taloudellisista ongelmista ei ole kyse, eikä viitteitä avioeroon tai parisuhdeongelmiin. samassa uutisessa myös, että motiivi liittyy normaaliin elämään, eli pedofiliasta, uhkapelaamisesta tms siis ei liene kyse silloin? vakava sairaus tai sen uhka? mut jotain, mitä nyt tarkistetaan viranomaislähteistä kumminkin. ja aika kumma lause on tuo, "motiivi on kiintoisa". toivottavasti tästä tulee vahvistettua tietoa, kun nyt näin kuitenkin annetaan jotain viitteitä motiivista.
oletettavasti tämän keissin ratkaissut ja mottivit keksinyt Ms. Marple on kuitenkin nainen ja tätä keksittyä motiivia päivittelevä myös. Hassu tilanne kun poliisi sen sijaan sanoo näin: Poliisin mukaan taloudelliset syyt voidaan laskea pois Bulevardin perhesurman motiiveista.
Silti tietty mahd. eroon liittyy myös fyrkka mutta naisillahan se taas on yksi suurin haave elämässä on löytää se varakas mies joka elättää. Tässä tapauksessa näyttää (osittain) onnistuneenkin.
Tehnyt hyvän tilin, eukko päätti ottaa kuitin, ero ja puolet miljoonista. Eiköhän se motiivi oo aikas lähellä täsä.
Motiivi murhaan on tietenkin RAHA ja VITUTUS. Siinäpä aihetta omien pienten viattomien lasten kuoliaaksi hakkaamiseen.
Miehet on sairaita.
Josta on tuomio tulossa ja ei ole kestänyt sitä tulevaa häpeää.
Kaikenlaisia rikoksia nytkin on ollut lehdissä, tiedätte kyllä.
Esim. siihen valtavaan tiettyyn rinkiin joka paljastui liittyi uutisten mukaan paljon huomattavissa asemissa olevia nelikymppisiä miehiä.
Ja itsemurha-aikeista.
http://www.duodecimlehti.fi/web/guest/etusivu?p_p_id=dlehtihaku_view_ar…
esim terveydenhuollon rekisterit..
tuli jotenkin mieleen esim onko tehty isyystutkimuksia tms???
isyydenselvittämiset, lastensuojelun merkinnät, perheneuvolan kirjaukset ja tietenkin terveydenhuollon. Voisi esim.ajatella että ovat hakeneet apua jossakin vaiheessa perheneuvolasta tai perheasiainneuvottelukeskuksesta tms.
Olisko tuossa käynyt niin että on ollut riitaa ja mies on käynyt väkivaltaiseksi, nainen on vahingossa kuollut ja rikas mies ajatellut ettei kestä istua linnassa.
ennen eroa ja erilleen muuttoa vielä vanhempani ja miehen vanhemmat ruokailemassa ja puhuttiin ihan normaalisti. Juteltiin jopa mitä remontteja olisi suunnitteilla, mitä huonekaluja hankittaisiin, oltiin asuttu uudessa asunnossa hieman vajaat puoli vuotta, omistusasunto.
Ei tullut mieleenkään, että olisin käynyt kertomaan anopille tai äidilleni siitä, että meillä oli suhteessa vaikeuksia, ei se niille kuulu. Viikon päästä muutin asunnosta pois. Tiesin muutosta jo tuolloin, mutta en kertonut siitä kenellekään, en edes miehelleni. Ei kaikki ihmiset ole sellaisia, että tykkäävät retostella läheisimpiensä kanssa parisuhdeongelmistaan. Kerroin parhaalle kaverillenikin vasta kun olin muuttamassa sieltä pois.