Voiko nainen olla kauneimmillaan 40+ ikäisenä?
Olen koko elämäni ollut mielestäni aika tavallisen näköinen, parhaimmillani ihan nätti. Miehiä on riittänyt, mutta perässäni ei varsinaisesti ole koskaan juostu. Ravintolassa sain nuorena istua yleensä aika rauhassa.
Nyt 40+ ikäisenä tilanne on yhtäkkiä muuttunut. Miehet ovat koko ajan ympärillä, tanssimaan haetaan heti, kaikki flirttailee ja pahimmillaan lähentelee. Jopa nuoret miehet flirttailee!! Mitä ihmettä? Nyt kun minulla on ryppyjä niin alkaa kiinnostaa??
Kommentit (18)
aika ei enää koskaan palaa. Nyt nelikymppisenä olen itsevarmempi ja tyytyväisempi itseeni kuin koskaan nuorena olin. Kypsä itsevarmuus näkyy onnellisuutena joka vetoaa aina vastakkaiseen sukupuoleen.
Ei mun mielestä.
kaikki näyttävät jo vanhoilta. siihen kiinnostukseen on oltava joku muu syy.
itse olin kauneimmillani kolmikymppisenä, nelikymppisenä jo vanha ruma akka.
enkä koskaan aio käyttää itsestäni mitään noin vastenmielisiä sanontoja.
t. nainen 54 v
Ja mielestäni olin kauneimmillani n. 33-35 -vuotiaana. Silloin lapsenpyöreys lähti poskista ja oma tyyli löytyi lopulliseti.
Nyt ikävä kyllä rypyt lisääntyvät ja painoa on tullut jokunen kilo lisää...kuitenkin olen suht. tyytyväinen vieläkin.
Paino on koko aikuisen ikäni kyllä pysynyt painoindeksissä 19-22 eli ihan normaalipainoinen olen - nyt haluaisin olla 3 kg hoikempi, mutta mitäs tuosta ongelmaa ottamaan...
Olin nätti vielä yläkoulussa. Lukiossa pituuskasvu oli jo lakannut mutta söin silti niitä samoja fazerin suklaalevyjä, viinereitä kahvin kanssa lukion välitunnilla jne ja se alkoi näkyä painossa.
Eli ppainoin jossan vaiheessa yht paljon kuin nyt nelikymppisenä, eli jotain 57 kg. Pituus 168 cm. olin ruma ja lihava siis parikymppisenä
Menin opiskelemaan ja laihdutin, pienet tulot. Olin kauneimmillani noin 25-35v. Lapsenpyöreys kadonnut, silti ei mitään merkkejä vielä vanhenemisesta, ei ryppyjä.
Kauneimmillani olin noin 30v, yhden lapsen äitinä. Imetys vei kaikki kilot, painoin noin 45 kg. olen sirorakenteinen.
Mutta nopeasti se ikä alkaa näkyä siitä 35v ylöspäin. Nyt on taas painoa tullut ja painan siis noin 57.
Myös vanhenemisen merkit näkyvissä.
En usko että kukaan on nelikymppisenä kauniimpi kuin ennen 35-v ikää.
Jos miehet pitävät, niin johtuu juuri itsevarmuudesta tai jostain muusta.
Itse olin kauneimmillani 20-25-vuotiaana ja mielestäni olin kauneimmillani aika myöhään. Monet ikäiseni olivat mielestäni kauneimmillaan lukioikäisenä ja parikymppisenä jo selvästi rumistuneet. Nyt oon itse siis 30 ja selvästi rumentunut
On naisia jotka on tosi tanttoja 30 vuotiaina ja sitten ne jotenkin puhkeaa kukkaan 40 vuotiaana. Varsinkin ne naiset jotka olleet pullukoita ja aloittavat yllättäin elämäntaparemontin. Liikunta ja oikeanlainen rankka treeni saa naisen hehkumaan.
Olen nyt 36v ja kauneimmillani olen ollut mielestäni 30v iästä eteenpäin. Luulenpa että itsevarmuus ja se että on sinut itsensä kanssa näkyy! Näytän Naiselta, mutta silti olen hyvässä kunnossa (iho kaunis ja sileä, ei ole paljon ryppyjä vielä;)). Miehen mielestä kypsä nainen on kaunis, kauneus on erilaista kuin parikymppisellä.
Olen nyt 36v ja kauneimmillani olen ollut mielestäni 30v iästä eteenpäin. Luulenpa että itsevarmuus ja se että on sinut itsensä kanssa näkyy! Näytän Naiselta, mutta silti olen hyvässä kunnossa (iho kaunis ja sileä, ei ole paljon ryppyjä vielä;)). Miehen mielestä kypsä nainen on kaunis, kauneus on erilaista kuin parikymppisellä.
alkaa huokua vasta kun sinut itsensä kanssa, lapset tarpeeksi isoja niin että seksikin jaksaa kiinnostaa ja alkaa olla rahaa ja tyylitajua ostaa laadukkaiita naisellisia vaatteita. Ei mitään liian kireitä pissiskuteita. Olo on silloin hyvä.
alkaa huokua vasta kun sinut itsensä kanssa, lapset tarpeeksi isoja niin että seksikin jaksaa kiinnostaa ja alkaa olla rahaa ja tyylitajua ostaa laadukkaiita naisellisia vaatteita. Ei mitään liian kireitä pissiskuteita. Olo on silloin hyvä.
Eikä ole tarvetta verrata itseään muihin niinkuin parikymppisenä; silloin tuntui aina olevan jokin probleema ;D. Itse treenaan 4-5krt viikossa, kroppakin on paremmassa kunnossa kuin parikymppisenä (3 lasta;)).
T.15 (täytän kohta 37v;))
ripsien pidennykset, hiuslisäkkeet, kynnet ja silareitakin monilla on jo noin nuorena. Sitten luullaan että SE on seksikästä, ei tajuta että seksikkyys lähtee ihan jostain muusta! Tämä meni joo vähän aiheen vierestä, mutta tuli keskusteltua miehen kanssa tästä aiheesta...
T.15
katson omia vanhoja kuviani, olin kauneimmillani noin 30-vuotiaana.
t. toinen 40+
esim se strippari geronima.
t mies 39v.
Itse olen ollut erittäin kaunis n. 35 v. > Nyt nelikymppisenä kaunis (en enää erittäin, koska ikä painaa) ja varma, siitä se johtuu.
Eli itseluottamus kasvaa, äitiys opettaa, elämänkokemusta karttuu ja se näkyy olemuksesta. Kaikille näin ei käy, mutta jos on kaunis ihminen ja tuo elämänkokemus ja varmuus näkyy, niin se viehättää.
Puumat on kauniita ja notkeita eläimiä :D
Vanhemmat naiset viehättää nuorempia miehiä, koska eivät yritä mitään. Eivät halua naimisiin, eivät halua lapsia eivätkä useimmiten mitään vakavampaakaan. Just fun!
että nainen on parhaimmillaan nelikymppisenä. Pois on jäänyt itsekeskeisyys ja kaikenlaiset lapselliset kotkotukset. Sen ikäinen nainen ei halua yleensä enää lapsia eikä kiehnää miehessä jatkuvasti kiinni. Ja niin, naisen seksuaaliset haluthan tunnetusti ovat tässä iässä huipussaan ja sehän sopii miehille, varsinkin nuoremmille! Sen sijaan vanhoja miehiä kiinnostaa nuoret naiset, koska he eivät ole seksuaalisesti niin vaativia.