Millä tavalla vihjaiset miehellesi, että nyt tekee mieli seksiä?
Kommentit (21)
pitäiskö vähän nusasta.
Ei ole ärsyyntynyt, kerran sienimetsässä oli hieman yllättynyt.
kyhnäämään, kysyä suoraan tai suukotella toinen pyörryksiin. Koskaan ei tarvitse puolin eikä toisin kerjätä, jos on huono hetki sovitaan treffit vaikka illalle. Mutta molemmat on aina halukkaita.
En koskaan halua seksiä. Joten en sitä ehdottele.
Mies haluaa liikaakin seksiä, johon suostun, jotta perhe-elämä olisi siedettävää. (en jaksa sitä vihoittelua ja huonoa käytöstä, mitä kieltäytymisestä seuraa)
Mutta siis, itse en ehdota koskaan, vaan olen tyytyväinen jos saan olla hetken rauhassa.
sanominen. Muuten ei tule mitään...
yleensä meillä aloitteen on tehnyt mies. Mutta oon nyt raskausaikana voinu sen verran huonosti, että jos en mitään sano niin saan olla ihan ilman.
paitsi joo, jos yöllä alan hipelöimään... Se oli mulle vähän yllättävää suhteen alussa, mutta joo, mies nyt vaan tarvitsee kunnon unet eikä ole kesken niiden halukas yhtymään. =D Ennen nukahtamista tai heti aamulla kyllä on lämmiteltävissä.
Muutoin teen aloitteen usein vihjailemalla päivällä tekstiviestillä, meilillä tai sanomalla suoraan, että haluttaa, toivottavasti illalla rakastellaan. Tai sitten illalla, kun katsellaan telkkaria, käsi alkaa vaellella pitkin miehen vartaloa... Tai hieron esim. hartioita ja alan suudella niskaa. Tai sitten sanon ihan suoraan, että "nyt ois hyvä hetki, mennäänks makkariin vähän....." ja paljon puhuva ilme. =D
Kaikki toimii, joskus tulee pakit (tai lähinnä rain check), yleensä ei. =)
Mulla on kiireinen iltatyö. Kun tule kotiin, vaihdan kotivaatteet päälle, juon vähän vettä ja menen suoraan sohvalle mieheni päälle makaamaan. Tulen aina puoliysin uutisten aikaan kotiin, joten siinä se mies makaa. Me ei jutella mitään, kuunnellaan Kreikan kriisit, Finnairit sun muut ja makoillaan vain siinä. Mies siinä alla tuntuu niin rentouttavalta ja rauhoittavalta. Mieskin on sanonut, että mun kropan jännitys vähenee vähitellen ja se tuntuu hänestäkin kivalta. Eipä siinä sanoja tarvita .. Kymmenen uutiset samoissa merkeissä, sitten saatetaan alkaa jutellakin ennen nukkumaan menoa.
ja kosketella, suudella ja siitä se sitten lähtee. Vaikka keskellä yötä :) Mies on tosi viriili.
Mies siinä alla tuntuu niin rentouttavalta ja rauhoittavalta. Mieskin on sanonut, että mun kropan jännitys vähenee vähitellen ja se tuntuu hänestäkin kivalta.
No näin olen kysynyt tällä viikolla:
"Teemu sopisko sulle että oltais sukupuolisessa yhteydessä?"
"Hei Teemu haluisitko sä harrastaa seksiä?"
"Teemu kuule, mä haluaisin ratsastaa sulla, käviskö?"
"Teemu, voisitko sä lukea vähän myöhemmin kun mun pimppaa jomottaa, voisitko sä nuolla vähäsen?"
"Hei Teemu ehditkö tulla vähän tänne makkariin kun olis niin ihana jos panisit mua vähän takaapäin?"
"Kato Teemu mä ajelin posliinin, mitä mieltä oot? Haluisitko sä maistaa?"
"Teemu kuule mun tekis kauheesti mieli saada orkkelit, et viittis sormettaa mua vähäsen?"
kun mies on aina mankumassa. Jotenkin tuo jatkuva mankuminen vähentää omia seksihalujani, kun en ehdi koskaan itse kuumeta tilanteeseen. Eikä mies tietenkään yritä sytytellä millään esileikeillä, vaan nimenomaan mankuu seksiä. Usein tilanne päätyy siihen, että runkkaan tai annan suuseksiä, jotta mankuminen loppuisi.
Jos joskus ehdin haluta itse seksiä ennen kuin mies ehtii alkaa mankumisen, niin tuppaa olemaan liian väsynyt. Jos esitän asian tyyliin nyt panettaa, niin mies valittaa suorasukaisuudesta, olisi pitänyt kuulemma ensin lämmitellä. En kertakaikkiaan ymmärrä tätä logiikkaa, vaikka mies muuten onkin rakas.
Menen viereen makaamaan ihan kiinni, saata suukotella niskaa (mies tykkää kovasti), silitän ja hieron ensin kipeitä hartoita (rentoutan) ja sitten liu'utan käsiäni alemmas ja alemmas... :)
Vihjailut ei toimi meillä, pitää käydä vaan kiinni. Puhua voi toki, että panettaa ja haluttaa, flirttailukin toimii ainakin minulle esiesileikkinä. Sitten mieskin saattaa olla helpommin sytytettävissä, vaikka herättäisi keskellä yötä. Silloin vaimean eroottinen kuiskaus "haluan sua" miehen korvaan on kuin piste ii:n päälle. :)
Kalle on työkaverini nimi, jonka kanssa petin miestäni pari vuotta sitten ja mieheni siis tietää tämän.
Kun mies alkaa olemaan ärsyttävä, eikä huomioi tarpeeksi ja tekee muutenkin vaan omia juttujaan, niin kunhan mainitsen Kallen niin heti alkaa taas minua huomioimaan :D!
En koskaan halua seksiä. Joten en sitä ehdottele.
Mies haluaa liikaakin seksiä, johon suostun, jotta perhe-elämä olisi siedettävää. (en jaksa sitä vihoittelua ja huonoa käytöstä, mitä kieltäytymisestä seuraa)
Mutta siis, itse en ehdota koskaan, vaan olen tyytyväinen jos saan olla hetken rauhassa.
Jos et halua seksiä etkä miestäsi? Kun se vaan kuuluu olennaisena osana avioliitoon tai parisuhteeseen yleensäkkin
Kalle on työkaverini nimi, jonka kanssa petin miestäni pari vuotta sitten ja mieheni siis tietää tämän.
Kun mies alkaa olemaan ärsyttävä, eikä huomioi tarpeeksi ja tekee muutenkin vaan omia juttujaan, niin kunhan mainitsen Kallen niin heti alkaa taas minua huomioimaan :D!
provoilemasta!
Hommahan menee niin, että annan oman hyvän olon tunteen kasvaa yksin ensin sisälläni. Ja joskus vähän silittelen itseäni myös.Nykyään ku ollaan 50.v lähtee oma halu rinnoista ja jo koskemalla niitä voin saada taivaat repeämään. Helppo nakki mennä tyrkyttään rintoja miehelle,usein kala käy koukkuun.
Ennen seksi oli joka päivästä ja monta kertaa..nykyään on kai muutakin.eikä aina kiinnosta ku ollaan nykyään enemmän yhdessä. Mut joka kerta kun mies on pois niin takuulla halut on kovimmillaan ha sit lähtee textarit kulkeen.
50 v.seksi on parhainra kuin koskaan ennen ku nuorena ajatteli enemmön seksiä seksinä nykyään ajattelee oman kehon tunteita ja tyydytystä..ja oma keho on jo niin "taitava"ettei sen tarvi osata mitään temppuja.
Oho..poikkes aiheesta, mut ku sex kiinnostaa..ni six rönsyää. Eli textari tai tissit!!☺
Miltähän se tuntuisi että joku haluaisi oikeasti seksiä mun kanssa?
t.M40v
Vierailija kirjoitti:
En koskaan halua seksiä. Joten en sitä ehdottele.
Mies haluaa liikaakin seksiä, johon suostun, jotta perhe-elämä olisi siedettävää. (en jaksa sitä vihoittelua ja huonoa käytöstä, mitä kieltäytymisestä seuraa)
Mutta siis, itse en ehdota koskaan, vaan olen tyytyväinen jos saan olla hetken rauhassa.
Hetken luulin, että olen itse kirjoittanut tämän! Mutta ei, en ole, sillä olen palstaillut vasta alle kaksi vuotta, joten se on mahdotonta. Mutta jollain on näköjään täsmälleen samanlaista kuin mulla.
kuhan meen kylkeen kyhnäämään niin on aina valmis. Ei siis ärsyynny.