Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olin lauantaina 3,5h päivystyksessä mummoni kanssa

Vierailija
26.03.2012 |

että kyllä sitä lapsenlapsetkin hotaa isovanhempiaan jos on tarvetta. Tällä viittaan viimeaikaisiin keskusteluihin tälla palstalla siitä kuka auttaa ketä lapsen hoidossa.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
26.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

oli kaupassa isoisänsä kanssa.



Liikutuin :) Haluaisin itsekkin tehdä vapaaehtoistyötä vanhusten hyväksi, mutta mukamas ei ole aikaa ja olisihan mulla vielä kaksi omaakin isovanhempaa joiden kanssa mielelläni viettäisinkin enemmän aikaa..

Vierailija
2/3 |
26.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

kiva tietää kuinka moni av-mamma viettäis päivän sairaan mummonsa kanssa. Meidän suvussa on ihan itsestään selvyys että vanhukset ja lapset hoidetaan ja annetaan hoitoapua silloin kun sitä tarvitaan ja joskus ihan oman hyvän mielen takiakin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.03.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

mummoni asuu kanssamme saman katon alla. Aina saa kyydin tarvittaessa niin lääkäreihin kuin muuallekin. Tai sitten minä hoidan asiat hänen puolestaan. Ja auttanut olen aina, ennenkuin asuttiinkaan näin, mummoani ja pappavainaata. Siivouksissa ja pihanhoidossa jne :)



Mun mummo on maailman ihanin :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä kaksi