4 vuotiaalle joku harrastus?
mikä voisi olla neljä vuotiaalle pojalle sopiva harrastus tai vastaava mukava juttu, jota voisi säännöllisesti harrastaa?
Kommentit (4)
vois olla kyllä hyvä ja kiinnostaa jopa poikaa. on sen verran energinen tapaus etten usko että jaksais vielä keskittyä judossa tai vastaavassa. tosin joku judo tms. olis kyllä hyvä harrastus kanssa, mutta ehkä sit vähän myöhemmin. pitääkin alkaa selvittämään paikkakunnan temppukerhoja tai vastaavia.
kiitoksia vinkeistä :)
ap
Mutta tulin vain ajatelleeksi että pitäisikö tuon ikäisellä olla jo joku ns. säännöllinen harrastus. Poika kun viihtyy itse hyvin vielä autoleikeissä. Tuo oli kyllä hyvä kommentti että harrastus voisi olla joku muukin kuin urheilulaji. Poika tykkää kovasti kaikenlaisesta maalaamisesta, värittämisestä ja muusta askartelusta eli joku pienille suunnattu taidejuttukin vois olla jo kiva.
Kiitos tästä :)
ap
Harrastusmahdollisuuksiahan nelivuotiaalle on hurjasti, minusta olisi parasta kysyä noin pienen vanhemmilta olisiko paras harrastus urheilu (ja mikä laji), musiikki, kuvataide, vai joku ihan muu.