Moniko täällä on OIKEASTI tullut pillereistä huolimatta raskaaksi?
Ja mitkä pillerit teillä on käytössä? Vähän alkoi hirvittämään tuo toinen ketju jossa ilmeisesti useampikin on tullut raskaaksi yasmineita käyttäen ja itselläni on juurikin ne..
Kommentit (5)
Kyllä. Cerazettet käytössä edellisen synnytyksen jälkeen melkein heti. Tultuani puolen vuoden kuluttua raskaaksi ihmetys oli suuri. Neuvolassa ilmaistiin, että tiesinhän että nuo pillerit pitää ottaa kellontarkasti aina vuorokauden välein. Plaah. No, enpä tajunnut että sillä on olennaisesti väliä otanko sen klo 21 illalla vai klo 00 yöllä.
jotka on tullu raskaaks pillereitä syödessä ja molemmat on tosi lihavia..
ovat nämä yllätysraskaudet ymmärrettäviä.
meliane oli merkki ja tunnin heitolla otin pillerit aina. enkä sikiämisaikaan ole oksentanut pilleriä ulos (jos sillä nyt on mitään merkitystä).
mutta olen sen jälkeen syönyt monenlaista pilleriä, ja aina on ehkäisy onnistunut. tosin kaikki raskaudet ovat alkaneet heti ekasta kierrosta eli olen ilmeisen hedelmällinen.
Söin kolme kuukautta, en tullut raskaaksi.
...en kyllä harrastanut seksiäkään koko aikana.