Persunaiset, hoitakaa edes ulkonäköänne, pliis
Tunnistatko itsesi: olet persu, käytät "Tätä maata ei myydä, eikä lainata" -tyyppisiä paitoja tai Marski-paitoja. Tukka lähes poikkeuksetta likainen, naama kiiltävä, rajauskynää sohittu sinne tänne.
Tämmöisiä naisia näin tänään mm. bussissa (3kpl), apteekissa metelöimässä jostain reseptistä (1kpl), ratikassa (varmaan 10kpl) ja Itiksen H&M:llä (varmaan 10kpl) sekä tietysti Itiksessä muutenkin laumoittain.
Ottakaa mallia musulmaani-akoista, heillä sentään on huivit naaman edessä, teillä saisi kyllä olla tuplahuivit, että ruma naamavärkki pysyisi piilossa.
Ihan totta, pliis, nähkää edes vähän vaivaa, käykää suihkussa. Ei ole pakko ottaa hiuksiin muodikkaita raitoja, mutta hiukset voisi pestä.
Mikä teitä luuskia oikein vaivaa, Halla-Ahon vaimohan on kaunis kuin mikä, eikä SOinin muijakaan ruma ole. Ja tunnettuja Persuja myös Kike Elomaa. Ihan vain vinkiksi. Huonontaa puolueenne mainetta jo entuudestaan.
Ei sitä voi enää huonontaa. Ensimmäisenä puoluekirjat kouraansa saaneet ovat jo hoitaneet homman. Soini on ihmeissään kun ei kukaan enää leiki sen kanssa.