Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En olisi uskonut kuinka kalliiksi lapset tulee.

Vierailija
17.02.2012 |

Kun lapsia ei vielä ollut tai ne olivat pieniä niin jotenkin sitä kuvitteli ostavansa kaikki käytettynä, halvalla ja hillitsevänsä lasten ylettömät toiveet.

Kaikesta järkevästä rahankäytöstä huolimatta rahaa palaa kokoajan paljon enemmän kun kuvittelin. Meillä on kouluikäisiä lapsia, joilla yhdet pääharrastukset ja jotain pientä lisäksi niin viimekuun aikana on mennyt rahaa harrastusmaksuihin ja välineisiin paljon! Lisäksi vaatehankintoihin, synttärilahjoihin sekä omien että kavereiden, sisustukseen, elektroniikkaan, puhelinmaksuihin, hygieniatuotteisiin, leirimaksuihin (tulevan hiihtoloman), bussilippuihin,yms yms.

Luojan kiitos noita lapsia on vain kaksi!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
17.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Harrasteet maksavat, samoin välineet. Vaatteita en hirveästi ostele mutta "pakollisetkin" maksavat. Ja kieltämättä lomat ja elektroniikka vievät myös.



Muta ennen lapsia miehemme kanssa päätimme olla kolmen koon vanhempia eli niitä jotka kannustavat, kuljettavat ja kustantavat eli sitä lupausta lunastaen!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi seitsemän kaksi