Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

LIINAILIJAT

15.11.2005 |

HEIPS...

MITEN PALJON PIDÄTTE VAUVAA LIINASSA?VOIKO PITÄÄ LIIKAA?OLEN TUORE LIINAILIJA JA ERITTÄIN INNOSTUNUT JA IHASTUNUT LIINAAN JA TYPY VIIHTYY LIINASSA ERINOMAISESTI.LIINA HELPOTTAA PALJON, SILLÄ TYTTÖ ON AIKA KOVA ITKUTTAMAAN JA PALJON SYLISSÄ KANNETTAVA...SIIS VOINKO PITÄÄ LIINASSA LIIKAA?



NYT PIDÄN TYTTÖÄ LIINASSA,KUN ITKUTTAA...NUKAHDETTUA SIIRRÄN KOPPAAN. KUN TYTTÖ ON PIRTEÄNÄ JA ILOINEN, SILLOIN PUUHAILLAAN MUUTA.



T.HOPE-A JA TYPY 2KK 1VK

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
15.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset


Saa vauva lämpöä ja läheisyyttä ja kehittyy luottavaiseksi yksilöksi kun äiti on lähellä.



(ei ole kovin normaalia jos lapsi " viihtyy" yksin lattialla tuntikausia)



Voit käydä lukemasa lisää aiheesta täältä: http://www.kantoliinakanava.fi/faq/vastasyntynyt.php

Vierailija
2/2 |
15.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä kanniskeltiin eka sylissä, sitten liinassa ja nyt Ergo-repussa. (Sitä suosittelen tosi paljon kaikille, tosi kevyt kantaa, 27kg asti ja nopsa laittaa päälle)



Kantaminen on vauvalle monin puolin hyväksi ja sen vuoksi itsekin suosin sitä. Vauva mm. tykkää olla samalla korkeudella kantajan kanssa ja nähdä samaa, mitä kantajakin jne, kuin että makaisi esim. vaunuissa hereillä, josta näkymät ovat tietty aivan erilaiset ja rajatut.



Kantamisen eduista ihan mainio sivu mainion Dr Searsin kirjoittamana:

http://www.askdrsears.com/html/5/T051100.asp (englanniksi)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla