Mitä päälle töihin "casual fridayna", jos ei tykkää farkuista?
En löydä kaupoista istuvia farkkuja, eli en myöskään mielleläni käytä niitä. Nyt olen saanut uuden työpaikan, jossa muutoin pukeudutaan konservatiivisesti, mutta perjantai on "casual friday" ja porukka on kuulemma pääsääntöisesti farkuissa. Normaalisti pukeudun aika värikkäästi ja vähän milloin mitenkin mielialan mukaan.
Mitä töihin siis kehtaa laittaa päälle?
Kommentit (3)
Käviskö farkkuhame (sillä edellytyksellä, että ap olet nainen:) ), paitapusero, neule.
Lisäksi kaupoissa on nyt tosi kivoja "muitakin housuja kuin farkkuja". Sellaisia, joissa on mukavasti väriä ja kankaassa vähän joustoa.
Farkkujakin kannattaa vielä harkita, mutta mene ostoksille uudella vinkkelillä - ota avuksesi pukeutumisneuvoja tai erikoisliikkeen hyvä myyjä. Vois vaikka löytyäkin hyvät
joka on tyylikkyydeltään samaa tasoa kuin olisi farkkumekko. Tää nyt ei kyllä ole farkkukangasta lainkaan, vaan jotain vähän ohuempaa harmaata kangasta, mutta farkkutikkaukset on tuossa päällä. Tän kanssa on paksut sukkikset ja pitkähihainen t-paita alla. Mikä parasta, niin toimii myös matalien kenkien kanssa.
Tää vastaa fafarkkupukeutumista, mutta on vieläkin mukavampi päällä ainakin mulla, jolle myöskään ei mitkään housut istu niin, että olisi sen verran mukavat jalassa että niissä pystyisi koko päivän olemaan.
Joku rennompi hame?