Huvittaa KÖYHÄT ja KESKITULOISET jotka liputtaa Niinistön puolesta
reppanat, jotka eivät ole vieläkään tajunneet, että kokoomus (ja niinistö sen ex-edustajana) ajavat rikkaiden & hyvintoimeentulevien etuja. ei teidän. mutta äänestäkää nyt sitten niinistöä ja muissa vaaleissa kokoomusta kun haluatte niin kiihkeästi olla "voittajien puolella" ja osa kokoomuksen "parhaita bileitä". vaan kun ette ole ettekä tule olemaan vaikka miten äänestäisitte heitä;))
Kommentit (20)
Riittää, kun ajetaan Suomen ja maailman etua. Minulla on jo asiat riittävän hyvin, mahdollisuus terveydenhuoltoon, koulutukseen jne. Enempää en yksinkertaisesti tarvitse, tai jos tarvitsen, joudan tehdä sen eteen töitä.
T: jokin köyhän ja keskituloisen väliltä
eikä oman puolueen edustaja. Siksi tällainen tavallinen työläinen äänesti Niinistöä.
Huvittaa sossun tuilla elävät punikit jotka eivät kestä Haaviston HÄVIÖTÄ! :DD
Kuusi vuotta kansan elättinä. Presidenttihän on sellainen kukko tunkiolla vailla mitään hommia. Kunhan patsastelee ja matkustelee kansan laskuun.
Mitä hiton väliä sillä on, minkä puolueen valtakirjaa tää pressa on taskussaan kantanut? Astuttuaan pressaksi joutuu siitä luopumaan.
Eihän nää nyt mitkään eduskuntavaalit olleet...
T; äänestin suht pienituloisena Niinistöä mutten ikinä kokoomuslaista eduskuntavaaleissa.
en ole punikki ja sosiaalitukia en ole saanut.
Siinä on kuuden vuoden pätkätyö tai eräänlainen toimeettomuus hankittu. Kyllä kelpaa olla.
ressukat kovasti haluaisivat kuulua niihin rikkaisiin ja siksi äänestivät? Että voisivat mielikuvituksessaan edes kuulua samaan jengiin Saulin kanssa?
ressukat kovasti haluaisivat kuulua niihin rikkaisiin ja siksi äänestivät? Että voisivat mielikuvituksessaan edes kuulua samaan jengiin Saulin kanssa?
Itseasiassa vihreiden kannattajissa on aina ollut enemmän hyvätuloisia kuin pienituloisia.
Että mistä sä tän huumorisi revit?
presidentin duunista, mitä se siis päättää ja mitä ei????
Huvittaa sun puolesta kun luulet olevas niin fiksu aloituksellaas vaikka todellisuudessa näkee että et hevon paskaa tiedä mistään:DDD
jossa presidentille annetaan lisää valtaa. Sitten ajetaan luteet hankeen tienaamaan elintöään kuten muutkin kansalaiset!
Työllä se on ansaittu ennenkin. Työtä, työtä, työtä. Hyvä Sauli Hyvä Suomi, suomalaisuus kunniaan!
Presidentti ei määrää millään tavalla maamme sosiaalilainsäädäntöä tai päätöksiiä. Eduskunta ja valtioneuvosto päätää näistä asioista.
Enemmin Niinistö kuin kuin siviilipalvelusmies homoseksuaali Haavistö.
Suomi ei ole maailman napa ja nykyinen presidentti tulee tekemään valtiovierailuita moniin vanhollisiin ja sellaisiin maihinm, missä homoseksuaalisuus rangaistaan kuolemalla. Niin hyvin oikein hyvin homopariskunta olisi maatamme edustanut. Jopa Euroopassa ja Yhdysvalloissa olisi jälleen kerran naurettu idiottimaisuudellemme, mikäli homo-Haavisto olisi voittanu.
Realisti
Kahdesta huonosta vaihtoehdosta oli valitettava se vähemmän huono,se siitä..
kuulukaan, niin Hurstihan on todistanut Niinistön olevan aidosti mukana Hurstin toiminnassa, niin rahallisesti kuin käytännössäkin. Lisäksi Niinistö on lahjoittanut valtavia summia esim kirkon diakoniatyölle. Ei se, että teollisuus voi hyvin, ole pois köyhiltä, päin vastoin, sitten meillä on sitäkin enemmän antaa!
Presidentti ei määrää millään tavalla maamme sosiaalilainsäädäntöä tai päätöksiiä. Eduskunta ja valtioneuvosto päätää näistä asioista.
Enemmin Niinistö kuin kuin siviilipalvelusmies homoseksuaali Haavistö.
Suomi ei ole maailman napa ja nykyinen presidentti tulee tekemään valtiovierailuita moniin vanhollisiin ja sellaisiin maihinm, missä homoseksuaalisuus rangaistaan kuolemalla. Niin hyvin oikein hyvin homopariskunta olisi maatamme edustanut. Jopa Euroopassa ja Yhdysvalloissa olisi jälleen kerran naurettu idiottimaisuudellemme, mikäli homo-Haavisto olisi voittanu.Realisti
Tosin olen todella eri mieltä. Olisimme voineet näyttää maailmalle että sillä on toivoa mennä eteenpäin eikä palata 1950-luvulle missä esimerkiksi pikkuvaimo seisoo miehensä takana ja kaukana sielä.
Niinpä, en voi kuin ihmetellä ystävieni, jotka ovat työläissuvusta, päätöstä. Eivätkö he ajattele omaa parastaan?
Heillä itsellään matalapalkkainen työ, keskiasteen, tai amk-tutkinto, eikä tulotaso enää tuosta voi nousta.
Teen juuri gradua, olen akateeminen viidennessä polvessa, ukki "kiihkokokoomuslainen" ja vapaamuurari, mutta päätös Niinistön äänestämisestä ei todellakaan ollut itsestänselvyys. Välillä olin jo päättänyt äänestää Haavistoa, koska haluan, että Suomessa myös vähäosaiset voivat hyvin.
Punavuoressa voitti Haavisto, Jakomäessä ja Kontulassa Niinistö.
joten hyvä näin. Sauli ja Jenni sopivat edustustehtäbiin.
mutta noista kahdesta Haavisto on se varakkaampi, sijoittaja. Tuosta ei vain vihreät paljon ole huudelleet. Haavisto on siis porvari!
Sossun pummeja paapoa. Menkööt helvetti viekööt töihin joita Niinistö tässä kovasti ajaa. Saa loppuakin jo lusmuaminen ja toimettomuus. Työllä tää maa nousuun!