Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kirjoitteleeko joku av:lle IPADILLA?

Vierailija
02.02.2012 |

Onko helppo kirjoittaa? Missä kohtaa se näppäimistö on? Harkitsen IPADIN ostamista mutta onko se hyvä? Käytän netissä vauva.fi palstaa, Iltasanomia ja hotmailia ja Facebookia!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
02.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

kirjoittelen ipad2:lla. Tässähän siis on virtuaalinäppäimistö eli kun klikkaa tämmöistä tekstilaatikkoa webbisivulla, tulee laitteen alaosaan (siihen kosketusnäytölle) virtuaalinäppäimistö jolla kirjoitetaan. On ihan helppo kirjoittaa, vähän vaatii tottumista että tulee nopeaksi. Itse osaan jo kirjoittaa täällä kymmensormijärjestelmällä nopeasti.



Ainoa on että automaattinen tekstintäydennyt joskus muuttaa sanoja hassusti, eli täytyy olla tarkkana ja seurata sen ehdotuksia ja torjua ne jos ei halua ehdotettua sanaa, muuten se muuttaa kirjoittamasi sanan vääräksi.

Vierailija
2/4 |
02.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Noita lehtiä, sähköposteja ja jotain FB:tä sillä vielä selaa ja sopii e-kirjojen lukemiseen tai sisällön katselemiseen. Meillä on ollut jo pitkään ja minusta se on loppujen lopuksi aika yliarvostettu laite.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
02.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näppäimistö tulee esiin siihen näytölle,se on siis virtuualinäppis kuten kosketusnäyttöpuhelimissa.

Siinä on vaan se huono puoli että tulee oltua enemmän netissä,se on niin helppo ottaa sohvalle ja sänkyyn mukaan

Vierailija
4/4 |
02.02.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihan ok. Tulee helpommin näppäilyvirheitä...

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme neljä