APUA! Nännini vaihtavat väriä lämpötilan mukaan!
Mitä voisin tehdä? Kylmällä nännini alkavat inhoittavasti sinertämään ja muuttuvat ikäänkuin rusinoiksi, kun olen päässyt sisätilaan huomaan että ne ovat liilahtavat, illalla kun olen mennyt jo makuulleni ja lueskellut hetken, lämpimän peiton alla, huomaan että ne ovat vaaleahkonpunaiset. Onko tämä teistä normaalia? Ne ovat illalla pehmoiset.
Kommentit (7)
ja liittyy pintaverenkiertoon eri lämpötiloissa.
Voit nopeuttaa nänniesi värin palautumista hieromalla niitä ;)
Imettäessä tuo voi olla ongelmallista koska tuollaiseen lämpöherkkyyteen voi liittyä ns reynaudin syndrooma joka aiheuttaa kovaa kipua imetyksen jälkeen kun verenkierto/hermosto jotenkin reagoi. Ei ole siis mitenkään vaarallista mutta tuskallista. Lämpö auttaa.
Ehkä sinulla myös sormenpäät helposti kalpenevat kylmässä?
En ole harrastanut intiimiä kanssakäymistä kymmeneen vuoteen, ongelma on häirinnyt pitkään, enkä uskalla paljastaa tätä.
miehet vaan tykkää kaikesta mikä tekee vaihtelua, voisin kuvitella että perusmies olisi onnessaan jos saisi vaikka tunnin verran katsella värimuutoksen esiintymistä kun palaat ulkoa sisälle.
Tai pyytää että saa leikkiä jääpalojen ja sun nännien kanssa :D
Miehille kaikki naisen kummallisuudet on usein vaan mielenkiinnon kohde :D
En ole harrastanut intiimiä kanssakäymistä kymmeneen vuoteen, ongelma on häirinnyt pitkään, enkä uskalla paljastaa tätä.
Kaikilla meillä naisilla nännin ja nännipihan väri vaihtelee jonkin verran, niin kuukautiskierron, lämpötilan, kiihottumisen asteen (verenkierron) ym ym mukaan. Ja välillä nänni on pieni ja pehmeä, välillä töröllään ja kova ja kuiva. Ei mitään epänormaalia siinä sinänsä, eikä mikään mitä kuvailit kuulostanut rumalta ollenkaan.
Kuvia?