Nyt kehiin hyvät puolivalmiit kahvipöytään sopivat pakasteet yms!
Kiireinen äiti täällä kirjoittelee. Antakaa vinkkejä, mitkä puolivalmiit kaupan tuotteet (sekä suolaiset että makeat) ovat hyviä!
Lapsen mummot, kummit yms. tulevat sunnuntai-iltapäivällä synttärikaffeelle, mutta itse olen huomisen töissä, la-illan teatterissa, sunnuntaiaamuna pitää siivota ja iltapäivällä tulevat jo vieraat. Tänäänkin illalla pitää kuljettaa lasta yksille kutsuille, eli en tänäänkään ehdi leipoa.
Auttakaa!
Kommentit (2)
pakastecroissantteja ja pari tuorejuustoa. Sitten tekisin (menee 10 min) valmiista ruis-perunapiirakkataikinasta piirakan (täytteet mieleisen mukaan).
Makeena varmaan erilaisia valmiita pakastekakkuja: mutakakkua, daimkakkua ja ehkä jonkun marjaisan piirakan (ainakin rainbowlla on hyvä). Keksejä lisäksi.
Frödingenin pakastekakun, jotain korvapuusteja tai viinereitä (Kotiuunin on ainakin hyviä) ja vaikka kasvispasteijoita.