Mitä mieltä tällaisesta
Mitä mieltä olette tällaisesta lihavasta naisesta, joka odottaa eaikoistaan? Mielestäni olisi voinut ensin kunnolla laihduttaa..
kaksoisleukainen.blogspot.com
Kommentit (5)
Laihdutus tuolla painolla on niin pitkällinen prosessi, että raskautta olisi pitänyt lykätä aika pitkä aika. Sama kai se on olla välillä raskaana ja laihdutella sitten taas. Imetys varmasti vielä avittaa siinä.
Tsemppiä hänelle.
En halunnut jaada oottelemaan, etta josko laihtuisin. Mita valia?
Mä painoin 124 kun raskaaksi tulin. Ja aattele ei mitään ongelmia odotusaikana, eikä synnytyksessäkään. Vauvakin voi hyvin.
Lapselle tulee kurja elämä jos äiti on läski.Joka päivä joutuu olemaan sikamaisen ihrahirviön lähellä ja läheisyydessä. Kukaan ei halua kerhossa leikkiä läski-äidin ipanoiden kanssa. Minusta rumaa tehdä tuollainen temppu lapselle. Jos yhtään välittää tulevasta lapsestaan, laihduttaa ensin itsensä ihmisen oloiseksi.
mutta on sulla mietteet:O