Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Rukan talvihaalarit: onko hyvä ostos?

11.11.2005 |

Myydään esim. Hobby Hallissa, missä muualla niitä myytäisiin, Sokoksessa?

Suositelkaa muita myös, varsinkin sellaisia jotka tulevat alennuksiin mahdollisesti!

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
16.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voisin sanoa että Rukan haalarit ovat tosi reiluja mitoitukseltaan. Meillä on nimittäin 98-senttinen Rukan talvihaalari ja 104-senttinen välikausi-Reimatec ja kun vertasin niitä, olivat ne samankokoisia. Meidän hoikalle 94-senttisellemme se on vielä liian iso.



Varsinaisia käyttökokemuksia tuosta Rukasta ei vielä ole, kun tämä alkutalvi on mitä on..

Vierailija
2/8 |
16.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos sulle tiedosta =)

Täytyy pistää harkintaan, jospa ostais seuraavaks Rukan haalarit.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
17.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

esim. Lassietec, Remu 104 cm on sopiva. Joten ainakin tuossa mitoitus on tosi reilu.

Vierailija
4/8 |
17.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tosi ärtsyn värisiä pukuja! Ja olikohan peräti yksi haalarimalli. En maksaisi satasta tuon näköisestä. Harmi...



...jopa Rasavil voittaa ulkonäöllä.

Vierailija
5/8 |
17.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niitähän oli täällä pyörineen keskustelun mukaan pääkaupunkiseudun s-ryhmällä myynnissä alessa lokakuussa 59 eur.

Vierailija
6/8 |
16.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Halusin nostaa, koska minua kiinostaa myös Rukan haalarit! Kuulin, että jonkun kaupungin Stockman myy. Hinta on Rasavillin luokkaa n.120¿.

Yks tuttu vaan kehu, että huippupukuja. Tietääkö joku minkä värisiä löytyy. Onko ne yleensä kirjavi vai hillittyjä?



Minä voin suositella Rasavillia. www.rasavil-tuote.fi. Vedenptävä, hengittävä, ainoa kotimainen. Tilasin www.pepetto.fi kautta (98¿) tän vuoden puku.



Niin rasavillista vielä...Siksi tykkään, kun on älyttömän notkea ja kevyt haalari verrattuna muihin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
16.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä kokemusta sekä Rukan välikausi että toppahaalareista.

Ovat minusta aivan huippuja! Reimateciä käytimme ennen, mutta alkoi ärsyttää kun polvet ja peppu oli parin käytön jälkeen naarmuilla ja jopa kunnolla rikki meni pari haalaria.

Nyt on Rukkaa käytetty viime talvena ja tänä keväänä ja syksynä. Poika on laskenut multa/hiekka kasassa pyllymäkeä Rukan välikausihaalarilla ja haalarissa ei edelleenkään kevään sekä syksyn käytön jälkeen ole mitään käytön jälkiä. Haalarit ovat myös mukavan joustavia, eivätkä ollenkaan jäykkiä, vaikka ovatkin vahvaa materiaalia, vähän saman tyylisiä kuin Reiman Peuhari, mutta Peuhari tosi kankea ja jäykkä Rukkaan verrattuna.

Citymarketit myy ainakin täällä Lahdessa Rukka haalareita.

Jos täksi talveksi varattu Rukka haalari kestää yhtä hyvin 2 ja 4 vuotiailla kun viime talvenkin niin muita emme taida ostaakaan enää. Viime talvena 4 vuotiaalla pojalla oli siis (tai viime talvena hän oli siis 3) Reimatec ja Rukka haalarit ja Reimatec meni rikki hieman joulun jälkeen, peppuun tuli iso reikä. Rukka jäi talteen uudenveroisena pikkusisarukselle.

Suosittelen lämpimästi!

Vierailija
8/8 |
16.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko kestävämpää materiaalia kun Reimatecit?

Pojalla hajos Reimatecin toppahaalari viime talvena heti kättelyssä =(.

Minkäslainen mitoitus noissa Rukan haalareissa on?

Reimatecit on reilun kokoisia... onko myös Rukan haalarit reiluja mitoitukseltaan?