Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi jotkut kasvattavat lapsiaan samoin mitä kovaluonteista koiraa kasvatetaan?

Vierailija
27.12.2011 |

Tiukalla kurilla, pelolla ja sillä että aikuinen on se joka on vahvempi ja voimakkaampi ja siksi aikuinen määrää kaiken vaikka joskus voisi höllätä eikä kukaan vahingoittuisi.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
27.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaikka voimakastahtoinen rotu olisikin. Johtajuus ei voimaa vaadi. Se vaatii taitoa ja johdonmukaisuutta.



t. voimakastahtoisen rodun edustajan jääräpäisen yksilön omistaja

Vierailija
2/4 |
27.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kasvatus perustuu kuitenkin siihen, että aikuinen on viisaampi ja kokeneempi.



Miten ap kasvatat omat lapsesi ja millaisia he ovat?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
27.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me ainakin ollaan hoettu tytöllemme (5v), että aikuinen päättää ja määrää. Kyllä siinä tyttö pääsee helpommalla. On niin elämäniloinen, aurinkoinen ja sosiaalinen kuin vain lapsi voi olla. Väsyneenä kiukuttelee, silloin on samanlainen kuin monet tutut lapset ovat ihan jatkuvasti. Toki pienissä asoissa saa lapsikin päättää. Turvallinen olo tulee siitä, kun omiin vanhempiin voi luottaa, ja rajat on olemassa.



Luontainen auktoriteetti jyllää, sitä on varsinkin miehelläni.



Jos lapsi ei opi kunnioittamaan aikuisia, koulussa tulee suuria ongelmia.

Vierailija
4/4 |
27.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

huumorintajulla. Ja lapseni ovat päiväkodin tätien suosiossa, kun ovat niin kilttejä eivätkä uhmaa, koska saavat kotona uhmata tarpeekseen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi viisi