Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten esim. Cheek voi tienata ulkomailla menestyneitä rokkitähtiä enemmän?

Vierailija
04.12.2011 |

Esim. enemmän kuin vaikka Nightwishin Holopainen tai Apocalyptican Eicca. Luulisi kv-myynnin olevan enemmän kuin vain Suomessa tapahtuvan myynnin, vai onko Cheekillä aivan jäätävät keikkapalkkiot ja rahaa tursuaa muutenkin ikkunoista ja ovista? Mistä räppi"stara" saa rahaa teostojen, keikkojen ja levymyynnin ohella? Onko sillä joku rahakas sponsori tai jotain?



Tästä tuli vaan mieleen: http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/muut.shtml/1424997/muusikoilla-jarkyt…

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
04.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Cheek tekee joka vuosi levyn ja keikkailee ahkerasti.

Vierailija
2/3 |
04.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ahkera levyttäminen ja pieni koneisto. Eihän se oikeastaan tarvi kuin sämplääjän ja ittensä eli yhteen hotlahuoneeseen mahtuu koko bändi. Mietis kun vertaat vaikka Eiccaan niin niitä on 4-5 bändiläistä, pari muuta muusikkoa, äänimies, valomies, jne. Kauhia kasa soittimia. Ja keikkatulot jakautuu ainakin 6:lle. Lentopaikkoja ja hotellihuoneita pitää varata moninkertaisesti Cheekiin verrattuna.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
04.12.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voisko toi tehdä biisejä myös muille ja kenties tekee myös omansa, kun taas jotkut muut kenties esittävät toisten niille tekemiä biisejä.