Johanna Tukiainen Hyrylän lukiossa??
Onko Johanna Tukiainen tosiaan ollut Hyrylän lukiossa luennoimassa lähipäivinä? Siis millainen rehtori tuollasta päättää??!!
Kommentit (8)
Tukiainen on netin huhujen mukaan itse julistanut näin fb sivuillaan. Ilmeisesti kiusaaminen olisi (ironisesti) aiheena.. Olisi kyllä mielenkiintoista tietää miten asia oikeasti on, tähänkö on tultu??
Jotenkin kyllä vaikea uskoa että mikään lukio kutsuisi juuri häntä luennoimaan koulukiusaamisesta, eikö julkisuudessa ole paljon, öh, edustavampiakin ihmisiä puhumaan nuorille?
Jotenkin kyllä vaikea uskoa että mikään lukio kutsuisi juuri häntä luennoimaan koulukiusaamisesta, eikö julkisuudessa ole paljon, öh, edustavampiakin ihmisiä puhumaan nuorille?
Kun seuraa Tukiaisesta käytävää nettikeskustelua, niin kyllä siinä kiusaamisen tunnusmerkit täyttyvät. Tukiainen on siis aika sopiva henkilö luennoimaan aiheesta.
Kun seuraa Tukiaisesta käytävää nettikeskustelua, niin kyllä siinä kiusaamisen tunnusmerkit täyttyvät.
Kyllä, Johanna Tukiainen muun muassa tuli Hyrylän koulukeskukseen, aiheena oli "elävä kirjasto", missä erillaisia ihmisiä tulee kertomaan omaa näkökantaansa ja elämästään muutenkin. Johanna oli Kohujulkkiksena paikalla, ja mukana oli myös Salkkareissa Ismoa esittävä mies, muslimi ja joitain muitakin kiinnostavia henkilöitä. Asiaa ei pidä taivastella, mielestäni oli oivallinen veto kutsua erillaisia ihmisiä puhumaan. Kukaan ei kuollut tai saanut vaurioita, joten älkää murehtiko.
Kummityttö on ko. lukiossa, täytyypä kysyä että mikä on homman nimi. Siis mistä aiheesta Johanna Tukiainen luennoi? Multa on kyllä nyt mennyt ohi ko. neidin erityisosaaminen. Vai onko Tukiainenkin näitä laulavia evankelistoja? Luulisi kyllä ettei sellaisia lukioihin otettaisi.