UGG ovatko hyviä/lämpimiä kenkiä?
Ostaisitko vai ovatko jo pois muodista?
Kommentit (10)
ne lämpimimmät mitä olen koskaan käyttänyt. Mulla on kolmet erilaiset (ja siis vain yhdet sitä "töppösmallia"), Uggillahan on paljon erilaisia kenkämalleja.
Ugg Asutralian sivuilla on lueteltu kaikki tämän kauden kenkämallit http://www.uggaustralia.com/womens-ugg/women,default,sc.html
Mä olen ostanut omani aiempina vuosian biteissä käydessäni liikkeestä, yhdet olen ostanut suomessa liikkeestä.
En tiedä kuin ne töppösmallit. t.ap
Minulla töppösmalliset käytössä. (Mielestäni älyttömän ruman-malliset, mutta sain lahjaksi mieheltäni.) Enää en aio muita talvikenkiä hankkia. Malli ei varmaan tue jalkaa mitenkään optimaalisesti, mutta lämpimimmät ikinä.
Itselläni on "neulotuttöppöset". Ovat kyllä lämpimät, mutta todella liukkaat. Eivät tosiaan tue jalkaa ja pidemmän päälle minulla väsyy jalat, kuten ylempänä jo mainittiin. Kannattaa huomioida koko ja sovittaa kunnolla, itselleni taisi tulla vielä vähän liian isot, joten kävely on laahaavaa UGGeilla.
Adirondack malli
http://www.uggaustralia.com/womens-adirondack-II-snow-boots/5469,defaul…
tai Newberry
http://www.uggaustralia.com/womens-newberry-casual-waterproof-traction-…
Itsellenikään ei töppösmalli käy; mutta näistä haaveilen
on nuo Adirondackit itsellä kitin värisenä, ovat todella hyvin tuetut ja laadukkaat kengät. Ja lämpimät. Pohja on pitävää kumia.
-3
Adirondack malli <a href="http://www.uggaustralia.com/womens-adirondack-II-snow-boots/5469" alt="http://www.uggaustralia.com/womens-adirondack-II-snow-boots/5469">http://www.uggaustralia.com/womens-adirondack-II-snow-boots/5469</a>,de… tai Newberry <a href="http://www.uggaustralia.com/womens-newberry-casual-waterproof-traction-…" alt="http://www.uggaustralia.com/womens-newberry-casual-waterproof-traction-…">http://www.uggaustralia.com/womens-newberry-casual-waterproof-traction-… Itsellenikään ei töppösmalli käy; mutta näistä haaveilen
mutta alkavat kyllä olla jo vähän menneen talven lumia...