Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

oletteko nukahtaneet päivällä lapset kotona

Vierailija
03.11.2011 |

Mä olen muutamia kertoja nukahtanut. Luen siis lapsille satuja sängyllä ja sit vähän aikaa levätään, halaillaan. Lopputuloksena se, että itse nukun ja lapset ovat vilistäneet leikkeihinsä. Onneks ovat jo 5 ja 4, mut silti pelottaa mitä vois tapahtua. Onko muille käynyt samaa?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
03.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

en nuku sikeästi ja jos tulee hiljaisuus, herään. Ulos eivät pääse.

Vierailija
2/5 |
03.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ulos leikkimään ton ikäsinä kun halusi nukkua päiväunet. maalla ku asuttiin oli turvallista olla keskenään ulkonakin, ei sitä sisällä jaksanut kököttää. ja kun rajat oli opetettu (esim ei tielle) niin sitten pysyttiin nurmikolla. oli kiva kun vanhemmat eivät turhaan hössöttäneet

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
03.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pahin oli kun nukuin valvotun yön jälkeen neljä tuntia päivällä ja 5-vee pelasi koko ajan xboxilla... Tuli vähän paska mutsi-fiilis.

Vierailija
4/5 |
03.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kyllä nukkunut ihan tarkoituksellakin esim kun kolmonen oli vauva niin väsytti joskus. vanhemmat oli silloin 6 ja 4. Laitoin dvd:n pyörimään ja sanoin, että menen nukkumaan. Saa herättää jos on tarvetta. Tulivat joskus, kun apua tarvitsivat. Lapset eivät ole sellaisia elohiiriä, joilta voi olettaa mitä vaan. Töllöilevät toki joskus, mutta eivät tee älyttömyyksiä.

Vierailija
5/5 |
03.11.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

lähtee oikein pohtimaan, niin mitä vaan voi tapahtua milloin vaan. Toki joku tolkku pitää luottamisessakin tietysti olla, mutta jossain kohtaa pitää lapsellekin rueta antamaan 'löysiä'. Ei ole mahdollista kävellä jokaisen lapsen perässä koko aikaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi neljä neljä