Lue keskustelun säännöt.
Ärsyttää kun ihmiset eivät viitsi pestä vaatteita, joita lahjoittavat eteenpäin.
02.11.2011 |
Niin köyhä en ole, että pesemättömiä vaatteita ottaisin vastaan. Suoraan roskiin menevät jos lahjoituspakettaja avatessa vaatteet tuoksahtavat varastolle, tupakalle, homeelle, lialle.
Kommentit (3)
En siis ymmärrä minäkään, miksi joku antaa likaisia vaatteita eteenpäin - mutta en ymmärrä myöskään miksi joku heittää roskiin likaisia vaatteita, jos ovat muuten käyttökelpoisia.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
pestä omassa koneessa hajuvaatteita eikä kuivattaa niitä omassa asunnossaan. En ole niin köyhä, että allergiaani viitsisin lumppujen takia pahentaa.
jotka ovat muuten kivoja ja siistejä, mutta vain likaisia. Eri asia tietenkin jos ovat homeessa. Tupakan haju lähtee kun tuulettaa pari päivää parvekkeella pesun jälkeen - ja jos ei lähde, niin sitten tosiaan kiertoon (UFFiin tms).