Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

On se jännä, että jos väittää ettei ole mt-ongelmia eikä ole hoitoa vailla

Vierailija
27.10.2011 |

alkaa hoitoa vihdoinkin saamaan ja lääkäriajankin, jota aiemmin en itsetuhoisista tempauksistani ja masennuksestani huolimatta saanut, järjestyy viikossa ja on vielä varaa valikoidakin.

Ja samaa hoitoa mitä ei aiemmin meinannut irrota, oikein tyrkytetään nyt kun sanoin etten ole hoidon tarpeessa ja olen terve.

On se vaan ihmeellistä tuo mielenterveyden hoito.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
27.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

mä olen aina ollut lääkitystä ja "hoitoa" vastaan, mutta väkisin on sitten "hoidettu".



Myös työkyvyn arvioon jouduin hakeutumatta, ja sielläkin vaikka pistin hanttiin, että enhän mä millekään kuntoutustuelle voi jäädä, kun pitäisi saada töitä, niin lopputulos nyt kuitenkin on, että olen tk-eläkkeellä.



Tietysti olisin voinut heittää papereilla vesilintua, mutta kun sellaisia töitä joihin olisin kyennyt, ei sitten ollut, aloin viimein sopeutua ajatukseen lopullisesta eläkkeestä, ja epävarmuuden päättymisestä.

Kaikki varmasti luulevat, että olen omasta halustani rampannut joka paikassa valittamassa, ihan vain päästäkseni eläkkeelle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla