Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Apua POREAMME Desifiointi Klorite?
16.10.2011 |
Ollaan sellaisessa paikassa, että en saa enää poreammeen desifiointitabletteja hankittua. Voinko desifioida poreammeen esim. kloritella tai nestemäisella konetiskiaineella? Siis amme täyteen ja poreilemaan? Että uskallan lapsen sinne sen jälkeen päästää.
Kommentit (4)
että klorite käy kylmään veteen ettei kloori höyrysty. Konetiskiaine ei vaahtoa ja sitä käytetään kuumaankin veteen joten sekin varmasti nestemisenä kävisi, löysin siitä erään vastauksen googlella. Nyt kaipaan tietäjää!
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
ja sitten huuhtelet suihkulla. Ei todellakaan tarvi ammetta täyttää ja kuohutta millään pesuaineella XD
Alue: Aihe vapaa
Miksi vastasit kun et tiedä asiasta selvästikään mitään! Pöpöt ovat putkistossa ja samoin edellisen käyttäjän rasvat ja töhnät. Kysyin korvaavaa desifiointiainetta, niin että myös putket putsaantuvat. Ei auta mitään ammeen pintaa lääppiä kun on poreammeesta kyse.