Mitä sinulle tulee mieleen nimestä Mariam?
Kommentit (19)
jonka puhelinnumeron hävitin, kun kännykkäni sim-kortti hajosi. Jos luet tätä Mariam, niin soita joskus mulle. Numeroni on edelleen sama kuin mistä sulle soitin.
Ja sori vielä siitä bussissa räyhäämisestä. Oli vaan huono päivä ja lapsi viilsi kätensä bussipysäkillä pullonsirpaleisiin.
En muista nimeä just nyt. Tuhat nousevaa aurinkoa kenties?
eli alkuperäisestä nimestä pelkkä teennäisyystuli mieleen
mukava ja kaunis parikymminen maahanmuuttajanainen
niin suomalaisten käännynnäisten kuin syntyperäisten muslimien joukossa.
ja huUUUUUmeNARKKARIT! MARIAM NARKKARI! SOintuukin niin sopivasti sanon minä! ja minun sanomisilla on muia suurempi painoarvo, muista se, nisti.
tulee mieleen sama kuin Miriamista = pyylevä ja kova ääninen tantta.
tyttö joka oli jossain huippumallikisassa. Jäi mieleen koska oli niin järkyttävän kaunis.
Kaverin nimi on Marian. Olisin antanut nimen omalle pojallenikin, mutta Suomessa se ei olisi kyllä toiminut sitten ollenkaan ja ehdittiin muuttaa Saksasta takaisin Suomeen ennen pojan syntymää:-(
Tuhat loistavaa aurinkoa.
Puistattavaa.
pornotähti tai strippari. Vähän kuin Rakel tai Janica. Siis että joku ottanut taiteilijanimen...
ja ne Mariamin viimeiset hetket. Kylmät väreet tuli..
jonka puhelinnumeron hävitin, kun kännykkäni sim-kortti hajosi. Jos luet tätä Mariam, niin soita joskus mulle. Numeroni on edelleen sama kuin mistä sulle soitin. Ja sori vielä siitä bussissa räyhäämisestä. Oli vaan huono päivä ja lapsi viilsi kätensä bussipysäkillä pullonsirpaleisiin.
ja sitten Jeesuksen äiti, koskapa on Marian arabialainen vastine