Voisko joku briifata mitä tapahtunut Timo T.A Mikkoselle ja mikä "hätä" sillä
Niinalla sitten on, paitsi tietty se suru ja shokki??
Täältä saanut pikaisesti käsityksne että nainen ja pojat puilla paljailla ja suurinpiirtein kadulle joutumassa ilman miestä ja isää..
Aidosti olen pahoillani mitä ikinä tapahtunutkin, itselläni samanikäiset pojat kuin heillä (2001 ja 2003) ja sietämätön ajatus että heidän rakkaalle isille (tosin on yli 20v nuorempi kuin T.T.A M.) kävisi jotakin pahaa:(
Kommentit (3)
eli verisuoniston tukoksia päässä ja siitä syntynyt aivovaurio, joka on ainakin vienyt näön, mahdollisesti myös vammauttanut henkisesti.
Ninalla kai ei ole muuten ihmeempää (siis tilanteen huomioon ottaen), mutta ilmeisesti on hoitanut vain "naisten työt" kotona ja on ihmeissään, kun pitäisi hoitaa muutakin ja olla perillä kaikesta. Ja rahatialnne tietysti on ikävä, kun perheen työssäkäyvä on pois pelistä.
Pala nousi kurkkuun, en sano osanottoni koska minusta siinä on liian ikävä "kaiku ja maku", mutta pahoillani olen ja jos Niina tämän luet niin kovasti toivotan voimia ja toivon myös Timolle parasta mahdollista toipumista ja lapsille halaukset!!
ap
http://www.seiska.fi/uutiset/_a234970/timo+ta+mikkonen+juuri+ennen+aivo…