Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

8-9-vuotiaiden tyttöjen äidit! Mitä kaverisynttärilahjaksi?

Vierailija
05.10.2011 |

Hei te kaikki noin 8-vuotiaiden tyttöjen lahjaksi? Mistä tyttönne on pitänyt kaverisynttärilahjana tai mitä olette itse antaneet?



Olen todellakin hieman pihalla :). Oma 4,5-vuotiaani sai nimittäin ehkä hieman yllättäen kutsun naapurin tytön 8-vuotissynttäreille. Tytöt leikkivät kivasti yhdessä ulkona, on käynyt pari kertaa meillä, mutta kovin hyvin en tunne. Muut vieraat siis ovat tytön koulukavereita.



En siis oikeastaan ole kovinkaan perillä, mistä tuonikäiset tykkää.



Oma tyttöni ehdotti heti (oman makunsa mukaisesti) barbeja tai poneja, mutta...



Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
05.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ovat sellaisia, että niillä voi leikkiä ja niitä voi kerätä. Sopivat siis pienille ja isoille. Jos tiedät, että tykkää esim. hevosista, osta sellainen.



Tai sit Top Model -kansio. Niihin voi piirtää ihmiselle vaatteita

Vierailija
2/5 |
05.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja sitten vaikka kulta- ja hopeatussit, niin saa tehtyä koristeita ja koruja niille.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
05.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hiusjutskia?

Vierailija
4/5 |
05.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

petshopit voisi olla hyvä idea tai sitten tuo top model. Piirtävät usein yhdessä, ja meidän tyttö tietenkin ihan innoissaan, kun saa tän naapurin tytön piirrustuksia.

Vierailija
5/5 |
05.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

petshoppeja ja TopModel-värityskirjoja. Kaikenlaiset pienet söpöt eläimet ylipäätään ovat poppis, ja nyt tulevat myös taas smurffitkin. Meidän prinsessa tykkää vähän tavoistaan poiketen myös kovasti pilailutavaroista (pierutyyny yms!).

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kaksi kaksi