Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Te jotka asutte rivarissa jossa suora sähkölämmitys!

Vierailija
05.10.2011 |

Paljonko sähköä kuluu? Paljonko laskut ovat? Kuinka iso asunto?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
05.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta meillä menee yhtiövastikkeen yhteydessä 100 €/kk sähköön, sisältää käyttösähkön myös. 4 henkeä, 110 neliötä. Tammikuussa sitten tulee tasoituslasku, yleensä ollaan saatu jotain takaisin mutta nyt viime vuonna jouduttiin maksamaan muistaakseni 300 lisää. Ja varmaan ensi tammikuussa myös vähäntään niin paljon kun sähkö on kallistunut. Eli about 125-135/kk.



Meillä on lisänä varaava takka, jota poltellaan päivittäin kylmillä ilmoilla, se pienentää paljon sähkölaskua. Lisäksi pidetään lämpötila aika alhaisena, 19-20 astetta.

Vierailija
2/2 |
05.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

sähkölaskut kulutuksen mukaan, pienimmillään kesällä 100 euroa/kk, suurimmillaan talvikuukausina n. 250-270 euroa. Ja sitten tältä väliltä. Kilovatteja en minäkään tiedä.



Ja rivitalo 150 neliötä. Varaava takka on, mutta ei polteta päivittäin, vaan ehkä 1-2 kertaa viikossa ihan kylmimmillä ilmoilla. Takan sijainti on nimittäin vähän huono toisessa päässä asuntoa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi viisi