Victoria sai lahjaksi kirjan vaihdevuosista :O
Aika noloa! Ootteko itse saaneet lahjaksi jotakin noloa tai loukkaavaa?
http://www.iltalehti.fi/viihde/2011092014419693_vi.shtml
Kommentit (12)
Minä en varmasti antaisi sellaista lahjaa kenellekään. Ehkä tosiaan hyvälle ystävälle, jonka kanssa olstais asiaa puitu, mutta en ehkä sittenkään. Tuollaisen kirjan voi ostaa itse.
Mutta että kuninkaalliselle! Käsittämätön veto, ihan oikeesti!
Nää tyypit tekee joka päivä tahallaan jotain hölmöä vain päästäkseen julkisuuteen. Netissä itkevät, että media vihaa niitä, vaikka oikeasti vievät toimittajia kuin pässiä narussa.
Ei ihmiset muista, mitä on kirjoitettu, muistavat vain naamat ja nimet Iltapaskan kannessa, kun vaalipäivä koittaa.
jossa käytetään omaa tuoretta asemaa ja naapurivaltion raskaanaolevaa prinsessaa hyväksi oman kirjan mainostamisessa.
Iso juttu hänelle, joten siinä valossa ei ole kummallista antaa lahjaksi kirja, jonka on itse kirjoittanut. Oli aihepiiri mikä tahansa. Varmasti myös mainostarkoituksessa teki tämän.
Toki tosipersu vastustaa pakkoruotsia hinnalla millä hyvänsä ;) Osaisi se Viktoriakin suomea jos vähän yrittäisi vaan!
rötösherrojen kuriin laittaminen unohtuu sillä sekunnilla kun päästään vallankahvaan kiinni. Sitten se onkin vaan minäminäminäminäminä minun etu näkikähän kaikki että olen kirjoittanut kirjan osta osta osta koska kansanedustajan palkka ei minulle riiiitäääää...
se ajatteli, että rinsessalla on nyt motivaatiota opiskella suomea ennen vaihdevuosi-ikää. Ressukka kun on joutunut yli 30 vuotta puhumaan pakkoruotsia :´(
mutta tökeröä ehkä se, että kirja oli suomeksi. Eihän Victoria osaa suomea. Puhdas mainostemppu siis. Nythän kaikki tiedämme, että Kike on kirjoittanut vaihdevuosiaiheisen kirjan.
Tai lapsensa syöpään kuolemisesta. Kyllä nyt jonkin sortin etiketti ja käytöstavat pitäs olla hallinnassa. Mutta persuillahan ei tunnetusti ole. Surullista.
se ajatteli, että rinsessalla on nyt motivaatiota opiskella suomea ennen vaihdevuosi-ikää. Ressukka kun on joutunut yli 30 vuotta puhumaan pakkoruotsia :´(
Siinä persu edustaa! Ajatteli varmaan tekevänsä palveluksen kaikille loukkaamalla Suomeen uskaltatunutta ulkomaalaista!