Parisuhdeongelmia
Mieheni jäi kiinni valheesta ja samalla paljastui, että hän on ihastunut toiseen naiseen. Mitään fyysistä ei ehtinyt tapahtua. Mies sanoi sitten jäävänsä minun ja perheen luokse ja unohtavansa ihastuksen. Meillä on alle yksivuotias lapsi.
Mies ei ole kuitenkaan mitenkään osoittanut olevansa pahoillaan, vaan sanoi, että jos pidän hänet tyytyväisenä, niin hän ei hairahda vieraisiin.
Eikö tässä tilanteessa miehen pitäisi osoittaa rakkautta minua kohtaan????? Vai ajattelenko itse väärin?
Kommentit (8)
"pitää tyytyväisenä" Mitä vittua? Ja sinä myönnyit tuohon sairaaseen järjestelyyn? Kuule, etsi itsellesi oikea mies. Eihän tuossa ole järjen hiventäkään eikä rakkauttaa murustakaan.
Musta miehen pitäisi nyt osoittaa katumusta ja olla mulle erityisen mukava ja näyttää rakkautensa. Tuntuu pahalta. Lapsen takia myös. ap
mutta moni mies on jopa mustasukkainen lapselle ja alkaa vilkuilla muita, jos ei saa pillua tarpeeksi. uskoisin, että näin tapahtuu monissa perheissä.
mutta että ääneen sanoo, että ole kunnolla
ei hyvä, ei
ei kunnioita sua yhtään eikä kait välitä lapsestakaan
on aika yhdentekevä asia verrattuna siihen, että on ihastunut/ rakastunut toiseen. Ainakin mun mielestä siis. Tunteet on merkittävämpiä kuin ruumiinnesteiden vaihtaminen.
Jos miehesi on ihastunut toiseen, miten hän silloin voi osoittaa rakkautta sinua kohtaan, ap? Kuvittele tilanne omalle kohdallesi.
Toisaalta, teillä on pieni lapsi, mies on varmaan turhautunut (kts. kaikki jutut siitä miten vauvan tulo perheeseen muuttaa paristuhdetta). Anna ajan kulua, kyllä se siitä.
mutta ruumiinnesteiden vaihtamiselle voi ja se erottaa ne pettämisestä. Jos ei syösy fyysiseen toimintaan niin voi valita ja päättää rakastaa omaa puolisoaan. Kyllä pitkässä suhteessa jokainen voi joskus ihastua toiseen, se voi olla myös fantasiaa. Mutta kuka sitten pettää..
Tuttavalla sama, mutta hän ihastuksen kohde. Tutustuivat purjehtimassa. Tässä tilanteessa siis miehellä myös alle 1v lapsi ja sanonut ihastukselleen (tuttavalleni), ett luvannut jäädä avovaimon?/vaimon? luo siksi, koska lapsi vielä niin pieni. Eroaa myöhemmin. Miten saan tuttavalleni taottua järkeä päähän, että unohtaa suhteen ja etsii miehen, joka on vapaalla jalalla?
toivottavasti lapsi ei peri tätä piirrettä
jssap