Mitä pitää ottaa huomioon 10v lapsen kanssa Tukholmaan
lähtiessä? Ei ole omia lapsia ja kummilapsen kanssa ollaan menossa pariksi yöksi hotelliin Tukholmaan. Millainen huone, että lapsi mahtuu? Entä muut matkustusasiakirjat jne
Kommentit (5)
asia selviää netistä tai laittamalla esim sähköpostia hotelliin.Tarvitsette lapselle matkustusluvan jonka vanhemmat allekirjoittavat,menettekö sinne lentäen vai laivalla? Joku henkkari olisi hyvä myös olla,ihan varuiksi vaan
Laivalla mennää Turusta. Lapsella ei ole passia, joten mikä on hyväksyttävä henkkari? Millainen matkustuslupa on? paperi jossa annetaan lupa matkustaa vai, vapaamuotoinen.
joskus on kyselty tukholmassa satamassa henkkareita. luulevat teidän lastanne ryöstetyksi jos ei teillä ole hönen henkkareitaan.
2 hengen hotellihuoneisiin on aina saatavilla lisävuode, olen paljon matkustellut 12v lapseni kanssa
Tavallinen kahden hengen huone. Tuonikäinen tarvitsee ihan tavallisen sängyn.
Passi ja liput.