mikä oli parasta tässä päivässä?
Mulla oli se, että pääsin hetkeksi ihan yksinäni metsään poimimaan mustikoita. Ja postissa tuli tilaamani valokuvat.
Kommentit (12)
joka tuli vain pari tuntia hakemuksen lähettämisen jälkeen. Ensimmäinen haastattelukutsu aikoihin, alalla ylikoulutusta ja hirveä kilpailu. Minä saan töitä, niin se vaan on :D
ja sain olla poissa kotoa lähes koko päivän vaikkakin olin lasten kanssa liikkeellä :)
ja syödä vatsa täyteen ja tietysti se että lapset tuli halasi: ). Eivät sitä yleensä tee. Äiti ollut aina niin kiukkunen ja vihainen, etteivät ole tainneet edes ennen ikävöidäkään: (.
omasta mielestäni paljon töitä, ja työt tuntuivat muutenkin sujuvan. Huono omatunto rästitöistä hellitti. Työkaverit ovat rikkaus myös, joka päivä.
Kun näin työkaverini pitkän loman jälkeen.
ihana ilta ihanassa seurassa siis :)
istuttiin sohvalla ja halittiin ja pussattiin. Kerroin tytölle kuinka ihana hän minusta on ja kuinka paljon häntä rakastan. Ja tyttö käpertyi kainaloon ja onnellisena höpötti omia juttujaan. Ei ollut kiire mihinkään. Siitä jäi tosi hyvä mieli.
Hauskaa sanakikkailua 7-vuotiaan kanssa ja lokoisaa pyöräilyä. Lisäksi Koiramäen Martta ja Ruuneperi kirpparilta 4 eurolla, kirja oli niin hyvässä kunnossa, että vaikka lahjaksi voisi antaa.
Ihanaa! Kylmät väreet meni! Ja koko tori täynnä yleisöä!
että näin hyvää ystävääni leppoisissa tunnelmissa pitkän tauon jälkeen.
kun vaaka näytti aamulla tasan 10kg vähemmän kuin vielä Maaliskuussa. :)