Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä olisitte tehnyt tässä tilanteessa? ov

Vierailija
17.08.2011 |

Sattuipa eilen tämmöinen tilanne.

Meillä oli harkat ja jouduttiin erinnäisistä syistä vaihtamaan harkkapaikkaa.

Kaveri soitti aikaisemmin päivälle paikan omistajalle, että sopiiko tulla ja vastaus oli, että juu, tulkaa vaan.

Mentiin paikalle ja siellä olikin vielä tenavien synttäri bileet täydessä käynnissä tai ainakin melkein.. Puolet juhlijoista oli jo haettu ja juhlien PITI loppua kuudelta, mutta ne hieman venähti.

Päästiin aloittamaan harkat puoli tuntia myöhässä ja siltikin muutama lapsukainen oli vielä hakematta. Kaksi lasta suuttui ja rupesivat mulkoilemaan Erittäin murhaavasti meitä ja yksi äiti (joka ei edes sankarin äiti vaan joku toinen äiti) meni valittamaan ja haukkumaan päin näköä kaverille, että me mentiin pilaamaan heidän juhlansa!

Kaveri pahoitti mielensä asiasta..



Mitä olisitte itse tehneet tuossa tilanteessa?

Soittaneet niille lopuille äideille/isille, että hakekaapa jälkikasvunne pois, kun juhlat on jo aikoja sitten loppuneet ja kenties pahoitelleet toiselle porukalle juhlien venymistä?

Vai olisitteko ruvenneet aukomaan päätänne toiselle henkilölle ja jatkaneet juhlia, siitä huolimatta, että juhla-aika oli jo aikoja sitten ohitettu?

Vai olisitteko tehneet jotain muuta?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaan todenut, että meillä oli varaus tänne klo xxx ja mahdolliset valitukset voi ohjata paikan omistajalle.



hyvää päivää vaan ihmisten kädettömyydelle.

Vierailija
2/3 |
17.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

vaan todenut, että meillä oli varaus tänne klo xxx ja mahdolliset valitukset voi ohjata paikan omistajalle. hyvää päivää vaan ihmisten kädettömyydelle.


äidin tilalla?

Me kyllä selvästi sanottiin, että meillä alkaa harjoitukset klo 18.00 ja siirrettiin pöydät sivuun (ja myös tarjoilija sanoi samaa), mutta tästäpä nämä muksut innostuivat tanssimaan, kun pöydät olivat poissa tieltä.

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ov vv klo ddc MXMM dc tri hum.tri.prof. jok. oo uuh daa diu diu evvk ev ss

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yhdeksän kolme