Halpa majoitus Turusta
Eli olemme tulossa Turkuun miehen kanssa kahdestaan ja jonkinlainen majoitus olisi tarkoitus löytää. Eniten väliä on hinnalla ja sijainnilla, mukavuudet ovat vain plussaa. Olemme matkanneet itäblokista Pariisiin ja majoittuneet vaikka minkälaisessa läävässä, joten aamiaisten puuttumiset tai muut pikkujutut ei haittaa. Dormiin tosin emme hirvittävän mielellämme mene eli toiveena olisi kahden hengen huoneen mahdollisuus. Mutta jos vain löytyisi mahdollisimman edullisesti, sillä käyttäisimme matkaan varatut rahat mielellämme muuhun kuin nukkumiseen.
Kommentit (11)
Omenahotelli. Naantalissa on myös perhehotelli, josta saa vuokrattua huoneen kolmen huoneen asunnosta.
Tsekkaa myös huuto.net:n hotellilahjakorttien kaupittelijat.
Mutta mikäköhän sen osoite oli? Sellainen matala rakennus. Voin yrittää selvittää mikä tuntuisi tutulta, jos löytäisin sen.
linja-autoaseman kupeessa joku hotellintapainen? Samassa missä on Hese ja Parilla ja jotain muuta.
Voin olla kyllä ihan väärässäkin, jolloin anteeksi.
Eikä sijaintikaan tuolla ole kummoinen, jos siis keskustamajoitusta hakee.
linja-autoaseman kupeessa joku hotellintapainen? Samassa missä on Hese ja Parilla ja jotain muuta.
Voin olla kyllä ihan väärässäkin, jolloin anteeksi.
Eikä sijaintikaan tuolla ole kummoinen, jos siis keskustamajoitusta hakee.
ja löytyy haulla hesehotelli, hinnat 50-80/yö
Tero
vaihtoehtoja http://www.turku.fi/Public/default.aspx?nodeid=8123&culture=fi-FI&conte…
Sitten on vielä se uusi ja edullinen hotellilaiva, josta näkyy mainoksia netissäkin.
Inn 22 sijaitsee muutaman sadan metrin päässä Kupittaan juna-asemalta, noin 3 km keskustaan ja n. 6 km Turun satamaan. Ilmainen pysäköinti tarjolla omalla autolla saapuville.
Huoneita on 1-4 hengelle ja hinnat ovat alkaen vain n. 40 € per yö yhden hengen huoneesta. Jotkut voivat tosin kokea miinuksena sen, että huoneissa ei ole kylpyhuoneita, vaan ne on jaettu muiden asukkaiden kanssa. Myös yhteinen keittiö käytössä sekä saunomismahdollisuus - https://www.booking.com/hotel/fi/majatalo-22-inn-22.fi.html
Oltiin vuosi sitten. Oli halpa, siisti ja rauhallinen.