Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Voiko jälkivuoto kestää 11 viikkoa?
14.08.2011 |
Synnytyksestä on 11 viikkoa ja tänään tuli jotain vaaleanpunaisia kikkareita. Viikko sitten tuli kunnolla verta. Ja kaksi viikkoa sitten kanssa. Välillä on muutaman päivän vai viikon rauhallista eikä valu mitään mutta tänään tuli taas jotain!
Imetän. Onkohan minussa jokin häiriö?
Kommentit (2)
Mutta siihen loppuun tuli selkeästi kuukautiset. Mutta voihan tuosta jo olla yhteydessä lääkäriin ja pyytää tarkempi tutkimus. Minutkin tutkittiin, koska jälkitarkastustra tekevän lääkärin mielestä niin pitkä verinen jälkivuoto oli epätavallista.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Minulla kesti edellisessä raskaudessa 9 viikkoa ja koko ajan oli paljon veristä vuotoa. Olisin vuotanut varmaan vielä paljon kauemminkin, mutta sain onneksi neuvolalääkäriltä reseptin lääkkeeseen, jolla kohtu saatiin lopulta tyhjenemään. Joskus kuulemma käy niin, ettei kohtu tyhjene, vaan jälkivuoto vain jatkuu ja jatkuu.Suosittelenkin, että otat pikaisesti yhteyttä lääkäriin, niin tämä voi ultrata kohtusi ja määrätä tarvittaessa lääkkeet. Tsemppiä!