Hassuimmat/hulluimmat asiat, joita äiti olet kokenut
Äiti tekee lastensa eteen mitä vain. Minkälaisiin tilanteisiin sinä olet päätynyt lapsesi vuoksi? Pohdin asiaa tuossa eräänä päivänä, kun vauva heräsi kesken päiväunien eikä suostunut nukkumaan enää muualla kuin sylissäni. Unet jatkuivat vielä 1,5 tuntia ja tottakai minulle iski pissahätä. Mietin, että mitä teen jos en enää jaksa pidättää.. jos tilanne olisi vaatinut, olisin mennyt pesuhuoneeseen, antanut tulla housuun ja seissyt siellä niin kauan että lapsi herää.. :D Onneksi en tätä joutunut toteuttamaan :)
Kommentit (4)
Minä olisin varmaan sinun sijassasi mennyt pissille vauva sylissä. tai oletko varma, että vauva heräisi jos lasket vaikka pissimisen ajaksi sängylle nukkumaan. Mutta kyllähän sitä kaikkeen taipuu noin tosiasiassa ja usein ne hulluimmat asiat on niitä, että ei oikeasti ole pakko, mutta ei vaan raaski, kun toinen on niin suloinen:) Sitten kun ne kasvavat sitä rupeaa kummasti raaskimaan, olen huomannut itsessäni:)
Yritin sänkyyn laskea mutta heräsi siihen ja "halusin" että nukkuu kunnon päikkärit koska muuten menee ilta kitinäksi.. olisi varmaan herännyt myös siihen lorotteluun :)
otsikkoon pieni korjaus eli tarkoitin siis että mitän äitiNÄ olet kokenut :)