Muutamat samat ihmiset kirjoittavat tänne keksittyjä juttuja
Kommentit (4)
No eipä sillä oo niin väliä onko totta vai ei, kunhan viihdyttää.
Ja kyllä suurin osa jutuista voisi ihan hyvin olla totta. Kun rupean miettimään esim. omaa tuttavapiiriäni ja heidän tuttaviaan, niin kyllä sieltä kaikenlaisia tapahtumia ja persoonia löytyy.
Varmasti monet sellaisia, että jos niitä tänne kirjoittaisi, olisi vastaukset "provo", "keksitty" jne.
Totuus tuntuu oikeastikin usein olevan tarua ihmeellisempää.
SÄ sen sijaan uskot, että me muka ollaan tosissamme...
Hei: totta kai iso osa aloituksista on kokonaan tai ainakin osittain keksittyjä. Ainakin liioiteltuja.
Mitä väliä? Ei sitä totuudenmukaisuutta kuitenkaan pysty saamaan selville, eikä ole edes tarpeenkaan, koska ihan fiktiivisestäkin aloituksesta voi saada mielenkiintoisen ajatustenvaihdon aikaiseksi.
niin provohuuteluja tulee. Kun kirjoitan provon, kun haluan tietää, eri tapoja ajatella jostakin aiheesta, niin kukaan ei huutele provoksi.
oli jutut totta tai ei.
Ja elämä on yleensä fiktiota kummallisempaa; lue vaikka uutisia!