Alkaako kaikilla raskauspahoinvointi jo rv4+, kun näitä
viestejä lukee niin tuntuu, että kaikki yrjöilee jo heti alkuun?! Mulla rv6 ja nyt vasta tuntuu, että alkaa olemaan huono olo. Onkohan jotain vialla?
Kommentit (3)
alkaa rv6, mutta toki kohdun kasvukipuja voi tuntua jo plussatessa.
Taitaa suuri osa kuvotuksista olla toisilla mielikuvituksen tuotetta. Onhan näitä, jotka toivoo ja toivoo raskautta ja joka kierron lopussa on muka oireita yököttää, kahvi ei maistu jne. eikä plussaa näy siltikään. Toiset pelkäävät myös oireettomuutta, ja mahdollista keskenmenoa ja siksi tehdään hyvinkin pienistä asioista elämää suurempia oireita.
Nyt on viikon verran ollut normaali olo. Pahoinvointi odotellaan tännekkin. Vähän huolestuttaa kun pahoinvointi hävis. Mahaa kyllä turvottaa ja "löysiä" vaatteita pitää pitää. Täällä alkaa siis kuudes viikko kohta.
pahoinvointi tuli suunnilleen rv8 ja kesti ehkä viikon.
Kakkosesta ei pahoinvointia ollut laisinkaan.
Kolmosesta se alkoi noin rv6 ja kesti kolmisen viikkoa.
Kyllä se pahoinvoinnin alkaminen on niin yksilöllistä, jopa raskauskohtaista.