paljonko perheellänne on asumisneliöitä?
ollaanko outolintuja kun 4 henkilöä asuu 77neliön kerrostaloasunnossa ja uusi vauva syntyy syyskuussa?ei rahaa tällä hetkellä ostaa isompaa.
Kommentit (20)
Perjantaista alkaen 84. Perheessä viisi henkilöä ja aivan kauhistuttaa, miten mahdutaan. Miehellä ja penskoilla on niin paljon tavaraa... Minä olen omani myynyt jo ajat sitten - siis kaiken vähänkään turhan. Jäljellä vaatteet, tämä tietokone, CD-levyjä ja kirjoja.
Tilaa ruhtinaallisesti! Kaksi aikuista ja lapset 1v ja 5v.
neljä henkeä ja 75 neliötä. Hyvin mahdutaan =)
82 m2 rivari ja 4 henkeä (lapset 2ja4v) Mahdutaan toistaiseksi mainiosti!
olen myös vienyt kaiken turhan tavaran kirpparille ja kaapeissa on vain se mitä todella tarvitaan..kaipa ne asiat järjesty..joskus..
-ap-
Liian vähän. Isompaa ollaan katsomassa, noin 120-neliöistä.
Kerrostalo asunto, 2 aikuista, vauva ja hevosen kokoinen koira.
Sopivasti on, mutta kun tulee paljon vieraita, niin yöpymishuoneita saisi olla silti lisää...
asukkaita on minä ja avomies, miehen aikuinen poika, minun teinipoika ja meidän yhteinen tytär 9 v. Miehen poika on täällä tilapäisesti, on saanut töitä tältä paikkakunnalta ja etsii omaa asuntoa, mun poika puolestaan asustaa tyttöystävänsä kotona eli vain harvoin joku nukkuu olkkarin sohvalla.
Ja kaksi aikuista ja lapset 7v, 5v ja 10kk. Tilaa ihan riittävästi ja iso piha jossa telmiä
Kaksi aikuista ja lapset 3v ja 4v. Kaikki aina taivastelevat miten iso talomme on ja miten paljon ylimääräistä tilaa löytyy..itse en kyllä tajua mikä tässä tilassa on ylimääräistä. Toisaalta meillä on olohuoneen lisäksi televisiohuone, pelihuone ja leikkihuone..eli kyllähän näiden kolmen huoneen toiminnot mahtuisivat olohuoneeseenkin..mutta ei ne turhia huoneita ole vaan ihan jatkuvassa käytössä. Muutettiin kaksiosta tähän taloon jo ennen lapsia ja silloin oli kyllä tilantuntua:Dta tähän taloon jo ennen lapsia ja silloin oli kyllä tilantuntua:D
kotona asuu koko ajan 5 ihmistä, puolet kuusta 6 ihmistä. Alunperin talo on hankittu viisilapsiselle perheelle, jossa käy lisäksi 2 etälasta. Ahdasta oli.
4h+k(ei saunaa) 1 aikuinen +3lasta(2v,5v ja 13v)kaikki poikia joten hyvin mahdutaan.
talo valmistui muutama kuukausi sitten. Haluttiin, että on kunnon tilat elää ja myös kestitiä vieraita ym. Siivoamista tosin on enemmän kuin tarpeeksi.
asuu minä, mies, ja 2 lasta ja ihan hyvin mahdutaan. Lapsilla on oma pieni makkari ja mä ja mies nukutaan olkkarissa vuodesohvalla.
ja 5 henkilöä. Ahdasta on, kun mies on muusikko, ja soittokamatkin pitää tänne mahduttaa.
Mahdutaan, mutta mielikuvitusta on saanut käyttää, että kaksiosta löytyy kaksi eri nukkumapaikkaa ;)
Onhan sitä ennenkin asuttu ahtaasti. Mutta varmaan kun lapset kasvaa kaipaatte isompaan.