Kiva ilta eilen, mutta kotiintulo tökki!ov
Miten hitossa voi olla niin, että taksikuski kertoo perillä, että ei ole koko iltana kortinlukija toiminut!? Juu ei toiminut, mitäs nyt? Uusi yritys. Ei toimi. Haen sisältä toisen kortin, ei toimi. Pitää lähteä automaatille, joka on reilun 4kilsan päässä, joo okei. Mutta: miten helvetissä joku voi odottaa, että kiltisti maksan senkin reissun!? Joo en maksanut. Jos miehesi on taksikuski, niin kerro terveisiä.
Kommentit (4)
Silloin olisitte voinut pysähtyä jo matkalla automaatille.
Hyvä ettet maksanut, toi on nimittäin ihan vakiokusetusta kuskeilta. Minusta jos vika on taksin laitteissa pitäisi saada jättää kokonaan maksamatta. Jossain maissa jos ei kuittilaite toimi niin ei tarvitse maksaa matkaa ollenkaan.
ja jos koko illan on ollut toimimatonta touhua niin olisi voinut ehkä tehdä asialle jotain. Aika vaikea ilta kuskilla varmaan ollut, jos joka asiakkaan kanssa pitää mnnä automaatille, kortit on tosi yleisiä nykyään, ei taatusti kaikilla ole käteistä mukana.
oli loppuviikolla kortinlukuongelmia takseissa. Laaja ongelma, ei mikään satunnainen tapaus, joten siitä olisi heti pitänyt ilmoittaa ja varmistaa että asiakkaalla on käteistä.
Ylimääräistä matkasta automaatille sun ei missään tapauksessa olisi kuulunut maksaa, vaan silloin olisi taksamittarin pitänyt olla pois päältä.
olis pitäny maksaa muutenkaan.