Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

G: Kenen lapsi on kesäpäivähoidossa, vaikka toinen tai molemmat vanhemmat kotona?

Vierailija
09.07.2011 |

Miksi?



Syy kysymykseen on se, että ystäväni lapsi on koko heinäkuun hoidossa, vaikka isä on koko heinäkuun lomalla. Äidin loma oli kesäkuussa (kolme viikkoa), jonka ajan lapsi oli lomalla. En vain tajua syytä järjestelylle, enkä kehtaa kysyä. Siis mikä voisi olla syy, että vanhempi on lomalla ja lapsi on kesäpäivystyksessä?



Isä on seuraavat kaksi viikkoa yksikseen mökillä, joten hoitopäivätkin venyvät väkisinkin pitkiksi, kun äiti on 8h päivässä töissä.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
09.07.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsi aloitti lomansa heinäkuun alussa isänsä kanssa ja minä vasta tänään. Lapsi menee elokuun alussa päiväkotiin ja minä jatkan vielä viikon lomailua ihan yksin.



Lapsi menee pk:iin klo 8:30 ja haen klo 15:00. Väliajan teen mitä lystään tai en mitään. Ihan miltä tuntuu. En ole ainakaan vielä ymmärtänyt ruveta häpeämään asiaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan kolme