Tyhma pilailla kaukosaatimen hukkaamiseen vaarasta, mutta meilla oikeasti epeli pistanyt kaukosaatimen jonnekin. En loyda mistaan. Olkkarissa kaiken jarjeen mukaan pitaisi olla.
Kommentit (5)
(On n. 5 cm rako johon katoaa kaikenlaista tavaraa, mikä vaan mahtuu, eikä niitä näe kuin taskulampulla.)
Meillä todellakin kaukosäädin lakkasi olemasta, sitä ei löydy mistään. Kirjoittelin tänne silloin muutamia viikkoja sitten kun se oli kateissa, eikä sitä tosiaan ole löytynyt sen jälkeen. Ei se mitään, yksi tv on käyttökelvoton ollut siitä saakka. Jos joku kertoo mulle miten saa yhden kaukosäätimen häviämään totaalisesti, olen kiitollinen..
ennen kuin humasin sen kadonneen. Kolmepäivää sitä etsittiin ja löytyi nojatuolin selkänojan takaa. Oli saanut työnnettyä sen tosi syvälle sellaseen koloon.
Mutta teidän ongelmaanne. Kaupasta voi ostaa uuden kaukosäätimen, jos se on niin hukassa, ettei sitä löydy.
Se on sellanen johon voi ohjelmoida useammankin eri laitteen toiminnot.
Hassu DVD, kun ei antiikin yleiskaukosäätimillä toimi.