Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Poliisi etsii 15-vuotiaan tytön ahdistelijaa. Vantaan Martinlaakso

Vierailija
05.07.2011 |

Tuntematon mies kosketteli 15-vuotiasta tyttöä lauantai-iltana Vantaan Martinlaaksossa. Teko tapahtui Martinlaaksontiellä Kukintien bussipysäkin lähellä kello 20.15. Tyttö oli kävellyt Martinlaaksontiellä ystävänsä kanssa, kun mies kävi häneen käsiksi. Tekijä pakeni paikalta, kun tytöt sanoivat soittavansa poliisille.



Mies on 30-vuotias ja noin 180 cm pitkä. Hänellä on punaruskea parta ja silmälasit. Miehellä oli tekohetkellä yllään lippalakki, tummansininen t-paita ja ruskeat housut.



Poliisi pyytää vihjeitä tekijän tavoittamiseksi. Tapauksesta tietävät voivat ottaa yhteyttä virka-aikana Itä-Uudenmaan poliisilaitoksen väkivaltarikosyksikköön. Poliisilaitoksen vaihteen puhelinnumero on 071 873 0291 .



http://omakaupunki.hs.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/poliisi_etsii_15-vuot…

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kolme kaksi