Risteily TUKHOLMASTA Helsinkiin - mistä varaan?
Tietäisikö kukaan edullisia ruotsalaisia matkatoimistoja? Kiitos!
t. Kaisa
Kommentit (8)
Siksi yritän ensin ruotsalaista matkatoimistoa, jos ei onnistu niin sitten suoraan laivayhtiöltä.
Mutta tietäisikö kukaan ruotsalaista versiota Matkapojille tai MatkaVekalle?
Kaisa
Siksi yritän ensin ruotsalaista matkatoimistoa, jos ei onnistu niin sitten suoraan laivayhtiöltä. Mutta tietäisikö kukaan ruotsalaista versiota Matkapojille tai MatkaVekalle? Kaisa
ihmeessä palvelun hinta muka laskisi kun tulee yksi välikäsi lisää?
ja myy ne viimeiset paikat sitten superhalvalla. Suunnilleen aina saa matkat halvemmalla matkatoimistosta kuin suoraan yhtiöltä.
Edelleen, olisiko täällä ketään ruotsalaista joka voisi auttaa asiassa? En tiedä mitä alkaisin googlata?
T. Kaisa
sulla on ainakin yksi ongelma> Ruotsalaisten risteilyt kun alkaa Ruotsista, ei suomesta. Muutoin menee reittimatkana ja ne ovat aina huomattavasti kalliimmat. Näin kesällä, kun ne on loppuunmyytyjä muutoinkin.
Varaan aina joko osoitteesta vikingline.se tai siljaline.se. Molemmilta sivuilta löytyy viime hetken risteilytarjoukset ("Sista minuten" tms), jotka on sitten todella halpoja.
Nimim. Ruotsinsuomalainen
sulla on ainakin yksi ongelma> Ruotsalaisten risteilyt kun alkaa Ruotsista, ei suomesta. Muutoin menee reittimatkana ja ne ovat aina huomattavasti kalliimmat. Näin kesällä, kun ne on loppuunmyytyjä muutoinkin.
siis oikeasti lähdössä Tukholmasta Helsinkiin?
eiköolisi helpompi siottaa vaan siljan tai viikkarin terminaaliin ja varata matka sitä kautta