Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Paljonko meni rahaa juhannusruokiin ja juomiin

Vierailija
23.06.2011 |

Monelleko hengelle?



Meillä kahdelle 50 euroa.

Kommentit (33)

Vierailija
1/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

meillä 10 hengelle 500 e.

Vierailija
2/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

neljälle

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tosin tuossa ei ollut kuoharipulloa, joka on hankittu jo paljon aiemmin. Huomenna vielä mansikoita torilta :)

Vierailija
4/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

meitä 7

Vierailija
5/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

80 euroa, 2 aikuiselle ja 1 lapselle, tosin mies on koko juhannuksen töissä eli syö kotona vain yhden aterian päivässä.

Vierailija
6/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

8 henkilöä ja näillä pitäisi pärjätä sunnuntaihin miksei maanantaihin asti.



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Menemme koko viikonlopuksi Tallinnaan eli syömme ravintoiloissa.



Huomenillalla ravintola Korsaaressa pitkän kaavan mukaan :)

Vierailija
8/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Menemme koko viikonlopuksi Tallinnaan eli syömme ravintoiloissa.

Huomenillalla ravintola Korsaaressa pitkän kaavan mukaan :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

neljälle hengelle

Vierailija
10/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

neljälle hengelle

Makkaraa(sitä halvinta) sitten grillaatte kolme päivää?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

47 euroa neljälle hengelle

Säästäväistä:) hienoa.

Vierailija
12/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kaupan kassalla ihan pirúuttani katselin muidenkin summia, alle 200 euroa ei päässyt pieninkään perhe.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kahdelle hengelle.

Vierailija
14/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

silloin pannaan ranttaliksi, kun muuten koko vuosi pihtaillaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

4 aikuista + 1 lapsi

Vierailija
16/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

2 aikuista ja 1 lapsi ja rahaa meni 80 €, josta 10 € pesuaineisiin. Alkoholia ei ostettu. Ja jääkaappi ei ollut tyhjä. Seuraavan kerran kauppaan ehkä maanantaina.

Vierailija
17/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

vähän vaikea laskea mitkä on juhannusruokia ja mitkä on perus aamupalaa jne, mutta ehkä noin 120-150 euroa meni puhtaasti niihin "parempiin ruokiin". Eli esim vaikka kaloihin, leivontatarvikkeisiin jne siis ruokiin joita ostimme vaan siksi kun on juhannus. Ostettiin pe, la, su päiviksi kaikenlaista herkkuruokaa, alkupalaa, pääruokaa ja jälkkäreitä. Siis tarvikkeet näihin, ruuat tehdään itse.

2 aik 2 lasta. Ei käytetä alkoholia

Vierailija
18/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kassissa oli grillaukseen lihaa, se makkarapaketti, halloumi, salaattiaineet, uusia perunoita, korvikejauhepaketti, sosepurkkeja, maito, juustonaksupussi ja karkkipussi. Kuitissa lukee 29,75 €.

Ja huomenna sitten tosiaan ne mansikat lisäksi.

kaupan kassalla ihan pirúuttani katselin muidenkin summia, alle 200 euroa ei päässyt pieninkään perhe.

Vierailija
19/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tänään olen syönyt kaksi Nutrilet-patukkaa (lienee jotain 4 euroa/ 2 kappaleen paketti) ja sitten tulee Nutrilet-pirtelö iltapalaksi (oisko muutaman euron). Jos huomenna syön samalla lailla ja sitä seuraavana selviän toivottavasti Nutriletilla, niin arvioisin n. 30-40 euroa. On tuolla jotain tomaatteja jääkaapissa ja light-limua lisäksi herkutteluun.



Mies ja lapset matkoilla Amerikan mantereella sukulaisissa, tässä yksikseni nutraan juhannuksen kotosalla. Toivottavasti en sorru. :)

Vierailija
20/33 |
23.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

110 e

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi yhdeksän